10 tys. zł kary za happening artystów pod Sejmem. RPO zaskarżył decyzje sanepidu

22.05.2020, 18:56; Aktualizacja: 22.05.2020, 18:57
Adam Bodnar

Adam Bodnarźródło: ShutterStock

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zaskarżył decyzje sanepidu, zgodnie z którymi dwóch uczestników happeningu pod Sejmem musi zapłacić 10 tys. zł kary - poinformowano w piątek na stronie RPO. Bodnar zarzucił sanepidowi m.in. wybiórcze traktowanie prawa.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • jul(2020-08-08 10:49) Zgłoś naruszenie 10

    a za ten chlubny ślub w Łagiewnikach z tą całą świtą to nie obrażanie moich katolika uczuć - obrzydliwe, zakłamane i niech szlag trafi pseudokatolików

    Odpowiedz
  • zakaz zgromadzeń powinien być respektowany........(2020-05-24 12:01) Zgłoś naruszenie 30

    a nie dyskutowany i to w publicznym miejscu.Służba zdrowia była widocznie dobrze zabezpieczona,w skali świata nie wypadamy poza linię normalności,wręcz przeciwnie.Minister zdrowia oraz jego służby,za całokształt pracy,będąc na czynnych stanowiskach pracy podczas epidemii nagrodzeni odznaczeniami państwa,za najwyższe zasługi dla kraju podczas pokoju.Prezydent po wyborach,powinien wziąć to pod uwagę.....

    Odpowiedz
  • Stefan.(2020-05-24 10:22) Zgłoś naruszenie 14

    Niech Sanepid, rozliczy się z zrażających się pracowników Służby Zdrowia!!!!!!!!!!!!!!!!!! To te stanowiska pracy spełniały wymogi Sanitarno-epidemiologiczne?????????????? To 100% niedbalstwo Sanepidu!!!- UKARAĆ I WYWALIĆ, TEN ZATĘCHŁY SANEPID, oni nie znają obowiązków!!! Czepiają się ludzi stojących na chodniku - B A R A N Y!!!!

    Odpowiedz
  • Roman(2020-05-23 16:02) Zgłoś naruszenie 53

    Co za "fachowcy" i za co oni pieniądze otrzymują w Sanepidzie, skoro pracownicy Służby Zdrowia z braku odpowiedniej odzieży ochronnej, tracą zdrowie i życie na stanowiskach pracy?????? Kary nakładają na stojących na chodniku, a za umierających w pracy NIE MA KAR DLA pracodawcy!!!!!!!!!! - Sanepid, DO PASIENIA GĘSI!!!

    Odpowiedz
  • czytelnik(2020-05-23 11:01) Zgłoś naruszenie 68

    dlaczego wybiórczo broni RPO, dlaczego nie stosuje swojej "opieki" w stosunku do wszystkich obywateli, RPO to już sa ostatnie pana podrygi

    Odpowiedz
  • wyborca(2020-05-23 08:38) Zgłoś naruszenie 94

    To jest obrzydliwe jednych sie kara a innych nie????

    Odpowiedz
  • prawo i sprawiedliwość musi być respektowane(2020-05-22 22:37) Zgłoś naruszenie 120

    nawet przez towarzyszy.Dotkliwe kary.

    Odpowiedz
  • Obywatel(2020-05-22 21:43) Zgłoś naruszenie 810

    Posłowie opozycji powinni przeprowadzić kontrolę poselską w Sanepidzie i podać z nazwiska i imienia osoby, które usłużnie ukarały tych artystów. Powinni też zapisać nazwiska policjantów i w przyszłości uznać za winnych podobnie jak kiedyś pracowników SB.

    Odpowiedz