statystyki

Jest pierwszy członek Komisji ds. Pedofilii

autor: Piotr Szymaniak19.05.2020, 06:01; Aktualizacja: 19.05.2020, 07:15
Efektem pierwszego filmu „Tylko nie mówi nikomu” było przyjęcie ustawy o Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Komisja ma się składać z siedmiu członków, z czego trzech powołuje Sejm, jednego Senat, a po jednym wskazują prezydent, premier i rzecznik praw dziecka (RPD).

Efektem pierwszego filmu „Tylko nie mówi nikomu” było przyjęcie ustawy o Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Komisja ma się składać z siedmiu członków, z czego trzech powołuje Sejm, jednego Senat, a po jednym wskazują prezydent, premier i rzecznik praw dziecka (RPD).źródło: ShutterStock

W sobotę odbyła się premiera drugiego filmu braci Sekielskich o pedofilii w Kościele pt. „Zabawa w chowanego”. Tak jak za pierwszym razem film wywołał ogromne zainteresowanie opinii publicznej (do poniedziałku w południe ponad 4,3 mln wyświetleń) i reakcje polityków.

Efektem pierwszego filmu „Tylko nie mówi nikomu” było przyjęcie ustawy o Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Komisja ma się składać z siedmiu członków, z czego trzech powołuje Sejm, jednego Senat, a po jednym wskazują prezydent, premier i rzecznik praw dziecka (RPD). Niestety, komisja do tej pory się nie ukonstytuowała. Co więcej, ustawą o tarczy 3.0 wprowadzono do niej zmiany, które znacznie obniżyły wymagania co do jej członków. Wcześniej mogły w niej zasiadać osoby z wyższym wykształceniem prawniczym, medycznym lub psychologicznym, teraz także osoby bez formalnego wykształcenia, ale uhonorowane określonym orderem lub odznaczeniem.


Pozostało jeszcze 53% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane