statystyki

Jest pierwszy członek Komisji ds. Pedofilii

autor: Piotr Szymaniak19.05.2020, 06:01; Aktualizacja: 19.05.2020, 07:15
Efektem pierwszego filmu „Tylko nie mówi nikomu” było przyjęcie ustawy o Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Komisja ma się składać z siedmiu członków, z czego trzech powołuje Sejm, jednego Senat, a po jednym wskazują prezydent, premier i rzecznik praw dziecka (RPD).

Efektem pierwszego filmu „Tylko nie mówi nikomu” było przyjęcie ustawy o Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Komisja ma się składać z siedmiu członków, z czego trzech powołuje Sejm, jednego Senat, a po jednym wskazują prezydent, premier i rzecznik praw dziecka (RPD).źródło: ShutterStock

W sobotę odbyła się premiera drugiego filmu braci Sekielskich o pedofilii w Kościele pt. „Zabawa w chowanego”. Tak jak za pierwszym razem film wywołał ogromne zainteresowanie opinii publicznej (do poniedziałku w południe ponad 4,3 mln wyświetleń) i reakcje polityków.

Efektem pierwszego filmu „Tylko nie mówi nikomu” było przyjęcie ustawy o Państwowej Komisji ds. wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Komisja ma się składać z siedmiu członków, z czego trzech powołuje Sejm, jednego Senat, a po jednym wskazują prezydent, premier i rzecznik praw dziecka (RPD). Niestety, komisja do tej pory się nie ukonstytuowała. Co więcej, ustawą o tarczy 3.0 wprowadzono do niej zmiany, które znacznie obniżyły wymagania co do jej członków. Wcześniej mogły w niej zasiadać osoby z wyższym wykształceniem prawniczym, medycznym lub psychologicznym, teraz także osoby bez formalnego wykształcenia, ale uhonorowane określonym orderem lub odznaczeniem.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane