Gdy politycy „odwołują” wybory, obywatel jest bezsilny. To, co dzieje się w Polsce jest ewenementem

autor: Maciej Suchorabski08.05.2020, 13:23; Aktualizacja: 08.05.2020, 14:22
To, co aktualnie dzieje się w Polsce, odbiega od standardów powszechnie podzielanych na świecie

To, co aktualnie dzieje się w Polsce, odbiega od standardów powszechnie podzielanych na świecieźródło: ShutterStock

Brak wprowadzenia stanu klęski żywiołowej spowodował również brak możliwości przesuwania terminu wyborów. Tymczasem, bez żadnej podstawy prawnej, w formie „porozumienia”, dokonują tego de facto dwaj posłowie: Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin. Podobnych wydarzeń nie odnotowano prawdopodobnie jeszcze nigdzie na świecie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (76)

  • gdae in (2020-05-08 14:32) Zgłoś naruszenie 7748

    taki rząd jaki wyborca i taki podnóżek KaczoPiSlandii wybiorą.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Bert(2020-05-08 14:07) Zgłoś naruszenie 69104

    sabotażyści z totalitarnej opozycji do spółki z koronawirusem osiągnęli jedynie umiarkowany, przejściowy, taktyczny sukces w dziele wywoływania chaosu w Polsce. Gazeta POprawna swoim zapluwaniem się niewiele tu więcej wskóra. Zdecydowana większość Polaków wie co tu jest grane i nie nabierze się na bicie postkomunistycznej piany.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-05-08 17:13) Zgłoś naruszenie 6831

    Był czas do 2015 roku , gdy nie wstydziłem się za granicą powiedzieć ,że jestem Polakiem.Tacy europosłowie jak Obatel byli skromnym marginesem jaki istnieje w kazdym państwie . Teraz do Obatela doszła Oborowa i ta zasuszona ruda bździ.gwa (nazwiska nie pomnę) i znów muszę uszy tulić po sobie i udawać Greka . Wsdtyd dla kraju z którego prezydentem nikt poważny rozmawiać nie chce. Należy to ta ła taj stwo pogonić jak najprędzej i latami odbudowywać dobre imę Polski w Świecie cywilizowanym.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • obserwator(2020-05-08 14:25) Zgłoś naruszenie 65106

    pismaki z DGP to tak jak Budka i reszta opozycji, najpierw pluli i straszylo ludzi koronawirusem, aby nie iśc na wybory, a teraz tak "rozpaczają" że ich nie będzie, wstyd, że się ta gazeta tak uwikłała w politykę

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Dziadek wnuków(2020-05-08 16:15) Zgłoś naruszenie 5927

    ... czyli przegoniły już nas ludy afrykańskie w zarządzaniu demokratycznych wyborów !? Już nie śmieszne a straszno ! Już nie wolność a dyktatura ! Lecz gdy bliżej się przyjrzeć jednej z tych postaci , gdy w drzewie genealogicznym cofniemy się do czasów nie aż tak odległych, a jeno o 2/3 wieku to wszystko jasne się stanie !! Chwalimy się przed innymi że walczymy " za Waszą i naszą wolność" , że na barykadach ulicznych obalamy dyktatury, a gdy już obalimy obce to zaczynamy budować własne ! Co w nas siedzi, czym się narazili wierzący swojemu Bogu , a czym ateiści swoim przodkom że tak jesteśmy zagubieni ? Że brak nam mądrości - sam do tego doszedłem ... że Polanie to naród łakomy na [swoje] przywileje, dobra ziemskie i doczesne - też wiem, tylko dlaczego odrzucamy jasną i wolną przyszłość naszych dzieci dla głupich 500+ ? Aż tak się zatraciliśmy ? Tak bardzo pragniemy zaszkodzić swoim "somsiadom" , że nie widzimy przepaści przed sobą ?! "Dziwny ten świat" śpiewał Cz. Niemen, lecz to nie świat dziwny a tubylcy nad Wisłą !

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • kasok(2020-05-08 16:19) Zgłoś naruszenie 4043

    Uczepili się stanu klęski żywiołowej jak pchła psiego ogona. Przeczytajcie dokładnie i ze zrozumieniem ustawę o tym stanie a wtedy podyskutujemy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jak nie wygrywa Moja Kandydatka(2020-05-08 14:28) Zgłoś naruszenie 3926

    To takie Wybory o kant d.... można rozbić

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • z.(2020-05-08 17:50) Zgłoś naruszenie 3836

    Zgonie z życzeniem totalnej opozycji wybory nie odbędą się 10 V :)

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • To nie Wybory Obywateli i nie dla Ludzi(2020-05-08 17:17) Zgłoś naruszenie 3618

    To dla Partii i ich członków...bo te Wybory to Wojna Partii o posadę dla swego

    Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-05-08 17:39) Zgłoś naruszenie 3521

    Za schyłkowej komuny i po jej upadku nikt uczciwy zomowcowi ręki nie podał .Gdy się patrzę na zachowanie dzisiejszych policjantów ,coś mi to przypomina.

    Odpowiedz
  • emeryt(2020-05-08 18:15) Zgłoś naruszenie 3523

    Z uprawnionych do głosowania wyborców , PIS zrobił wyborców drugiego sortu. A pierwsze skrzypce graja szeregowi posłowie...........oto Polska!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • TedTed(2020-05-08 16:22) Zgłoś naruszenie 3423

    Wszystkich potencjalnie winnych prezydent Andrzej Duda, awansem, ułaskawi. Już to przetrenowalu z Kamińskim

    Odpowiedz
  • Mariusz(2020-05-08 14:08) Zgłoś naruszenie 2766

    Pan redaktor to widzę ma za nic poslke, rodaków i benefity z ktorych my zyjemy! Mieszkam w Ołdakach, który jest 6 km od Goniądza, który to jest 53 km od Białegostoku i tu wszyscy działania rozumieją i popierają!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jimmy Bounce(2020-05-08 17:30) Zgłoś naruszenie 2010

    Te suchorabski głosować źle nie głosować też nie dobrze określij się ignorancie

    Odpowiedz
  • salo(2020-05-08 19:19) Zgłoś naruszenie 1910

    To musi mieć swój grubszy cel, naprawdę. Ja już sam się gubię w tych działaniach powoli. Przecież to jest jakiś skandal. To jest łamanie konstytucji!

    Odpowiedz
  • porto(2020-05-08 14:01) Zgłoś naruszenie 182

    Art. 127. 128,129 Konstytucji RP - proponuje przeczytać!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • AsA(2020-05-08 14:35) Zgłoś naruszenie 176

    To co się dzieje na różnych forach a szczególnie na youtube to ręce opadają.Co jeden to ,,mądrzejszy,,.Nie wiem czy to skutek epidemi i nadmiar czasu czy ogólna zaraza .?Ksiądz Natanek psy wiesza na papieżu i biskupach oraz dzieciach w grzechu poczętych.Jakiś Wiesiu z Kolbuszowej w ,,Wiesiorynkach,, przekazuje rozmowy które z o.Pio odbywa czy odbywał.Jakiś Prezydent hrabia Potocki wydaje dekrety i wydaje nowe dowody za 220 zł.Najjaśniejszy król Polski książe nieskończonej ilości ziem Polski pan Leszczyński też nie lepszy.Pan Jabłonowski który w słowie , wzroku i wymowie na obłonkańca wygląda oraz jakiś ,,pączuś,, który mu chce dorównać.I wielu wielu innych nawiedzonych wraz z politykami pędzących ku korytku.

    Odpowiedz
  • Anabela(2020-05-08 16:50) Zgłoś naruszenie 1217

    Czy bendzie piencet dalej? Niech się prywaciarze martwiom.

    Odpowiedz
  • opozycyjny senat zrobił największą w świecie......(2020-05-08 20:23) Zgłoś naruszenie 1115

    krzywdę pokomuszym ? Kto wprowadził ponownie komunistów do sejmu i europarlamentu ? czy w POKO,nie istnieją już ludzie Solidarności ?.Ten co układa się z komunistami,staje się komunistą ? czy może POKOmunistą ?Budujmy wspólnotę europejską,ale nie nakazową,komunistyczną za pieniądze solosa.To jest zły kierunek europy,aby utrzymać porządek i gospodarkę UE.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • porto(2020-05-08 19:12) Zgłoś naruszenie 810

    Panie Autor! Jak ocenia Pana ludzie po przeczytaniu Art. 127. 128,129 Konstytucji RP ?

    Odpowiedz