Gdy politycy „odwołują” wybory, obywatel jest bezsilny. To, co dzieje się w Polsce jest ewenementem

autor: Maciej Suchorabski08.05.2020, 13:23; Aktualizacja: 08.05.2020, 14:22
To, co aktualnie dzieje się w Polsce, odbiega od standardów powszechnie podzielanych na świecie

To, co aktualnie dzieje się w Polsce, odbiega od standardów powszechnie podzielanych na świecieźródło: ShutterStock

Brak wprowadzenia stanu klęski żywiołowej spowodował również brak możliwości przesuwania terminu wyborów. Tymczasem, bez żadnej podstawy prawnej, w formie „porozumienia”, dokonują tego de facto dwaj posłowie: Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin. Podobnych wydarzeń nie odnotowano prawdopodobnie jeszcze nigdzie na świecie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (76)

  • górnik(2020-05-12 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Grodzki musi odejść, Grodzki musi odejść..........................................!!!!!!!to drugi Balcerowicz ,Grodzki musi odejść!!!!!!!!!gdzie słynne taczki?

    Odpowiedz
  • Ocalić od zapomnienia(2020-05-10 15:41) Zgłoś naruszenie 10

    Pięknie to wcześniej opisał: AMG(2020-05-09 23:07) Do eksperta wyborczego z Kenii - czy może coś powiedzieć na ten temat "Zaczęło się na początku lat 90., gdy pod naciskiem zachodnich dobrodziejów ówczesny prezydent Daniel arap Moi zniósł jednopartyjną dyktaturę i zgodził się na demokratyczny eksperyment. Odtąd kalendarz wyborczy zawsze nakładał się na ten związany z ulicznymi starciami, pogromami, etnicznymi rzeziami. 1992, 1997, 2002, 2007. (źródło: Gazeta Wyborcza - żeby było obiektywnie dla większości na tym forum). Fantastycznie, że GP przytacza wypowiedzi ekspertów z Kenii, może warto byłoby coś napisać na temat wolnych wyborów w Katalonii, a może warto byłoby wspomnieć głosowanie nad brexitem w WB, wiem że to nie to samo co wybory prezydenckie, ale to co tam się wyprawiało to przechodzi ludzkie pojęcie. Mógłbym tu jeszcze długo pisać o różnych dziwactwach wyborczych w krajach europy zachodniej ale po co - wystarczy może zacytować artykuł Nesweeka: "Jeśli Borysowi Budce uda się doprowadzić do przełożenia wyborów prezydenckich o kilka miesięcy, może uratować PO przed czarnym scenariuszem. Przegrana Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i jej spadek na trzecią lub czwartą pozycję może oznaczać dla partii i jej lidera poważne perturbacje".

    Odpowiedz
  • Egon.(2020-05-10 14:28) Zgłoś naruszenie 10

    Pytam, rządzą nami, DYLETANCI, czy MAFIA? To co robią, to nieznajomość prawa, czy jego lekceważenie? Dopóki bezprawie będzie bezkarne, tak długo krajem będzie rządziła MAFIA!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prezydent to przeżytek(2020-05-10 13:28) Zgłoś naruszenie 10

    Po co pytam??? Jak o wszystkim decyduje Partia i jej przewodniczący

    Odpowiedz
  • Obywatel znaczy Kidawa(2020-05-10 09:13) Zgłoś naruszenie 01

    Jak pan wie jest Was 2% POpracia dla Kidawy ,rozumiem że aż tylu z Was nie może sie mylić.

    Odpowiedz
  • AMG(2020-05-09 23:07) Zgłoś naruszenie 00

    Do eksperta wyborczego z Kenii - czy może coś powiedzieć na ten temat "Zaczęło się na początku lat 90., gdy pod naciskiem zachodnich dobrodziejów ówczesny prezydent Daniel arap Moi zniósł jednopartyjną dyktaturę i zgodził się na demokratyczny eksperyment. Odtąd kalendarz wyborczy zawsze nakładał się na ten związany z ulicznymi starciami, pogromami, etnicznymi rzeziami. 1992, 1997, 2002, 2007. (źródło: Gazeta Wyborcza - żeby było obiektywnie dla większości na tym forum). Fantastycznie, że GP przytacza wypowiedzi ekspertów z Kenii, może warto byłoby coś napisać na temat wolnych wyborów w Katalonii, a może warto byłoby wspomnieć głosowanie nad brexitem w WB, wiem że to nie to samo co wybory prezydenckie, ale to co tam się wyprawiało to przechodzi ludzkie pojęcie. Mógłbym tu jeszcze długo pisać o różnych dziwactwach wyborczych w krajach europy zachodniej ale po co - wystarczy może zacytować artykuł Nesweeka: "Jeśli Borysowi Budce uda się doprowadzić do przełożenia wyborów prezydenckich o kilka miesięcy, może uratować PO przed czarnym scenariuszem. Przegrana Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i jej spadek na trzecią lub czwartą pozycję może oznaczać dla partii i jej lidera poważne perturbacje".

    Odpowiedz
  • Blonska(2020-05-09 22:40) Zgłoś naruszenie 01

    Obywatel-ja mam 2%glosow ,to o mnie chodzi

    Odpowiedz
  • PAD(2020-05-09 14:29) Zgłoś naruszenie 10

    PREZYDEN DUDA ZNOWU PODPISAŁ USTAWĘ NIE CZYTAJĄC JEJ. NIC BY NIE RYZYKOWAŁ, GDYBY JĄ ODESŁAŁ DO SEJMU O JEJ POPRAWIENIE; BO I TAK JUŻ JEST GŁĘBOKO ZMIENIANA PRZEZ GOWINA.

    Odpowiedz
  • Rakowiecki J.(2020-05-09 00:33) Zgłoś naruszenie 30

    Odpowiadam ~porto(2020-05-06 19:12 Prosze nie wymagac za duzo od autora tego artykulu. Jego zadaniem nie jest czytanie konstytucji. Jego zadaniem jest robienie propagandy w gazecie. A na powyzszym zdjeciu widac wyraznie, ze pan autor (Maciej Suchorabski) jeszcze tej przypadlosci nie posiadl !

    Odpowiedz
  • Zeghar(2020-05-08 22:19) Zgłoś naruszenie 30

    A mnie wali co myśli towarzystwo wzajemnej adoracji z prywatnej organizacji o niejasnym źródle finansowania.

    Odpowiedz
  • Tamara(2020-05-08 22:00) Zgłoś naruszenie 33

    Kiedy Gersdorf zapłaci za swoje zbrodnie?

    Odpowiedz
  • franek(2020-05-08 21:27) Zgłoś naruszenie 43

    Parę lat temu był taki zawód jak wagowy przysięgły człowiek taki miał więcej zaufania w społeczeństwie niż teraz marszałek senatu sędziowie czy cała grupa profesorów i pseudoekspertów którzy manipuluja prawem jak im pasuje

    Odpowiedz
  • kaszub(2020-05-08 20:57) Zgłoś naruszenie 56

    czas przyłożyć młotek do dzwona i ..przydzwonić. Zobaczymy jakie nowe nicki tu wyskoczą bua ha ha ha . Co za słodkie wycie totalnych lemingów. Może dopadła ich POmroczność genderowo lewacka ha ha ha

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kaszub(2020-05-08 20:37) Zgłoś naruszenie 33

    dziadek wnuków ha ha ha ..ty wiele rzeczy nie rozumiesz a jeszcze więcej nie wiesz .W twoim świecie wiele rzeczy nie miesci się w czuprynach takim jak Ty...znawcom ludów i zwyczajów afrykańskich. Jako stary dzihadysta co ty mozesz powiedzieć o ludziach wiary czy ateistach. Z Tobą to można pogadać jedynie o kozach bua ha ha ha

    Odpowiedz
  • opozycyjny senat zrobił największą w świecie......(2020-05-08 20:23) Zgłoś naruszenie 1115

    krzywdę pokomuszym ? Kto wprowadził ponownie komunistów do sejmu i europarlamentu ? czy w POKO,nie istnieją już ludzie Solidarności ?.Ten co układa się z komunistami,staje się komunistą ? czy może POKOmunistą ?Budujmy wspólnotę europejską,ale nie nakazową,komunistyczną za pieniądze solosa.To jest zły kierunek europy,aby utrzymać porządek i gospodarkę UE.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • salo(2020-05-08 19:19) Zgłoś naruszenie 1910

    To musi mieć swój grubszy cel, naprawdę. Ja już sam się gubię w tych działaniach powoli. Przecież to jest jakiś skandal. To jest łamanie konstytucji!

    Odpowiedz
  • porto(2020-05-08 19:12) Zgłoś naruszenie 810

    Panie Autor! Jak ocenia Pana ludzie po przeczytaniu Art. 127. 128,129 Konstytucji RP ?

    Odpowiedz
  • emeryt(2020-05-08 18:15) Zgłoś naruszenie 3523

    Z uprawnionych do głosowania wyborców , PIS zrobił wyborców drugiego sortu. A pierwsze skrzypce graja szeregowi posłowie...........oto Polska!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • z.(2020-05-08 17:50) Zgłoś naruszenie 3836

    Zgonie z życzeniem totalnej opozycji wybory nie odbędą się 10 V :)

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-05-08 17:39) Zgłoś naruszenie 3521

    Za schyłkowej komuny i po jej upadku nikt uczciwy zomowcowi ręki nie podał .Gdy się patrzę na zachowanie dzisiejszych policjantów ,coś mi to przypomina.

    Odpowiedz