Sprawcy przemocy domowej będą natychmiast izolowani. Sejm przyjął ustawę antyprzemocową

30.04.2020, 21:38; Aktualizacja: 30.04.2020, 21:44
Ustawy nie poparło jedynie koło Konfederacji, które podczas pierwszego czytania projektu zgłosiło wniosek o jego odrzucenie. Wniosek o natychmiastowe przejście do drugiego czytania złożyły z kolei kluby KO oraz Lewicy.

Ustawy nie poparło jedynie koło Konfederacji, które podczas pierwszego czytania projektu zgłosiło wniosek o jego odrzucenie. Wniosek o natychmiastowe przejście do drugiego czytania złożyły z kolei kluby KO oraz Lewicy.źródło: ShutterStock

Sejm w czwartek wieczorem uchwalił przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę antyprzemocową, której celem jest natychmiastowe izolowanie sprawców przemocy domowej od ich ofiar. Poparcie dla ustawy wyraziły wszystkie kluby parlamentarne.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • Czy32(2020-05-01 09:08) Zgłoś naruszenie 374

    Zaczną kobiety to nadużywa w zemscie na partnerach

    Odpowiedz
  • XD(2020-05-01 08:11) Zgłoś naruszenie 323

    Wielkie pole do naduzyc i mabipulacji

    Odpowiedz
  • pytanie(2020-05-01 13:02) Zgłoś naruszenie 233

    Co to znaczy,ze będzie natychmiast wywalany na ulicę? A co gdy obie strony stwierdzą, że dojdzie do przemocy i sa zarówno ofiarami jak i sprawcami?? palanty wywalą 2 osoby z mieszkania na 14 dni,czy beda rozstrzygać na miejscu bez wyroku sądowego kto ładniej kłamie?

    Odpowiedz
  • Kes(2020-05-01 18:13) Zgłoś naruszenie 212

    Z opinii prawników na temat tego bubla: "Brak w projekcie zagrożenia sankcją za składanie fałszywych zeznań wobec uczestników postępowania (innych niż osoba zgłaszająca w postępowaniu na podstawie art. 15ab ust. 1 ustawy o Policji), co tym bardziej może niekiedy zachęcać do celowych manipulacji. Funkcjonariusz Policji w praktyce nie ma ani wiedzy psychologicznej, ani czasu na przeprowadzenie szczegółowego zbadania sprawy, ani często doświadczenia życiowego aby ocenić, kto jest rzeczywistym sprawcą i czy w ogóle miała miejsce przemoc. W projekcie przewidziano jedynie możliwość przesłuchania dorosłych, czyli w praktyce domniemanego sprawcy i ofiary (...)". NIK już wiele lat temu alarmował że procedura NK jest celowo nadużywana u manipulowana - za namową i instrukcją- do spraw rozwodowych.

    Odpowiedz
  • Greg(2020-05-01 12:47) Zgłoś naruszenie 194

    Nie żebym popierał przemoc domową ale to by pan pies decydował zamiast prokuratora czy sądu uważam za skandal. Wybory się zbliżają i nasi pupile chcą się przypodobać by pozostać przy korycie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ze(2020-05-01 20:25) Zgłoś naruszenie 162

    Nie żeńcie się powiadam wam lepiej się nie żeńcie!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • krajzdykty(2020-05-01 22:38) Zgłoś naruszenie 91

    aha czyli jak zwykle; mieili rok by zmienić ustawę, mieli rok by dopracować prawo a stworzyli szybki bubel pod wybory i jak coś tego to radź sobie sam. W niemczech to obowiązuje, ale tam potrzeba dowodów

    Odpowiedz
  • ucho(2020-05-02 12:54) Zgłoś naruszenie 63

    ......a kiedy wprowadzona bedzie ustawa na darmozjadów singli głucho jajowców co żyją na kocią łapę w Sejmie.....oraz na samotne matki które udają poszkodowane matki by faceta zamknąć za kratami...... a potem by móc ganiać ... na prawo i lewo za dziadami i pieniędzmi.......gdzie tu równouprawnienie

    Odpowiedz
  • autopsja(2020-05-03 00:32) Zgłoś naruszenie 32

    Teraz to dopiero żony będą górą! Mąż będzie musiał być jak baranek bo wyleci z domu. Każda kłótnia małżeńska będzie oznaczać znęcanie się nad kobietą. Wnioski według mnie są takie: a - nie żenić się, b - lepiej płacić alimenty i mieszkać oddzielnie (dla własnego bezpieczeństwa), c - nie posiadać wspólnej własności bo miłość kiedyś się kończy i jest problem, d - wymagać od ustawodawcy równouprawnienia płci, e - wprowadzić monitoring w mieszkaniach (tylko dla sądu), f - wnioski prokuratorskie z urzędu do sądu za fałszywe oskarżenia współmałżonka, g - mężczyźni zjednoczcie się by walczyć o swoje bo każdego może to spotkać.

    Odpowiedz
  • spirit(2020-05-03 16:24) Zgłoś naruszenie 24

    Ustawa może nie jest doskonała, ale bardzo dobrze, że powstała i ofiary przemocy (kobiety i mężczyźni) będą mieli realne wsparcie w kryzysowej sytuacji. Szkoda, że trzeba będzie czekać na wejście ustawy pół roku, bo obecna sytuacja epidemiczna nasila problem przemocy. Pole do nadużyć faktycznie istnieje, ale może otworzy to oczy mężczyznom, którzy nie ufają kobietom, z którymi mieszkają. Dlaczego z nimi mieszkacie? Po co żyć z osobą, którą podejrzewa się o to, że może nasłać na Ciebie policję? Obudźcie się i weźcie odpowiedzialność za relacje, które wybieracie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Someone(2020-05-20 09:31) Zgłoś naruszenie 20

    Nienawisci prawnej wobec mezczyzn ciag dalszy.

    Odpowiedz
  • mm(2020-05-20 11:28) Zgłoś naruszenie 10

    A co z prawem własności? Jeśli właściciel mieszkania - np. ojciec i mąż zostanie bezpodstawnie oskarżony to w takim razie jak ma sie bronić? Ma zainstalować kamery w mieszkaniu? I zaproponowac policjantowi wspólne oglądanie? Bez sądu? Juz teraz sa mechanizmy, żeby sprawcę odizolować jest niebieska linia i w przypadku awantury wezwać policję. Niszczenie ojców ciąg dalszy.

    Odpowiedz