statystyki

Można zrzec się tajemnicy korespondencji. Poczta dała możliwość otrzymywania elektronicznych listów poleconych

autor: Piotr Szymaniak27.04.2020, 06:01; Aktualizacja: 27.04.2020, 07:48
komputer-spam-poczta

Będzie to równoznaczne ze zgodą na otwarcie kopert i zeskanowanie ich zawartości. Zgoda ta oznacza, że poczta, wykonując nową e-usługę, nie narusza tajemnicy korespondencji. W takiej formie nie będą dostarczane przesyłki z sądów, prokuratur, policji i od komornika.źródło: ShutterStock

Poczta uruchomiła możliwość otrzymywania w postaci elektronicznej listów poleconych, które nadawca wysłał w tradycyjnej papierowej formie. Przesyłki rejestrowane w formie elektronicznej będą dostępne jedynie dla osób, które założą specjalną e-skrzynkę.

Będzie to równoznaczne ze zgodą na otwarcie kopert i zeskanowanie ich zawartości. Zgoda ta oznacza, że poczta, wykonując nową e-usługę, nie narusza tajemnicy korespondencji. W takiej formie nie będą dostarczane przesyłki z sądów, prokuratur, policji i od komornika.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • polka(2020-04-27 08:03) Zgłoś naruszenie 02

    Jak tylko samorządy przekażą poczcie dane osobowe wszystkich obywateli w Polsce , to poczta będzie miała jak na dłoni wszystkich do sciagania abonamentu !!!! Co jest niezgodne z ustawą o ROODO To jest bat na polaków !!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane