statystyki

Można zrzec się tajemnicy korespondencji. Poczta dała możliwość otrzymywania elektronicznych listów poleconych

autor: Piotr Szymaniak27.04.2020, 06:01; Aktualizacja: 27.04.2020, 07:48
komputer-spam-poczta

Będzie to równoznaczne ze zgodą na otwarcie kopert i zeskanowanie ich zawartości. Zgoda ta oznacza, że poczta, wykonując nową e-usługę, nie narusza tajemnicy korespondencji. W takiej formie nie będą dostarczane przesyłki z sądów, prokuratur, policji i od komornika.źródło: ShutterStock

Poczta uruchomiła możliwość otrzymywania w postaci elektronicznej listów poleconych, które nadawca wysłał w tradycyjnej papierowej formie. Przesyłki rejestrowane w formie elektronicznej będą dostępne jedynie dla osób, które założą specjalną e-skrzynkę.

Będzie to równoznaczne ze zgodą na otwarcie kopert i zeskanowanie ich zawartości. Zgoda ta oznacza, że poczta, wykonując nową e-usługę, nie narusza tajemnicy korespondencji. W takiej formie nie będą dostarczane przesyłki z sądów, prokuratur, policji i od komornika.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • polka(2020-04-27 08:03) Zgłoś naruszenie 02

    Jak tylko samorządy przekażą poczcie dane osobowe wszystkich obywateli w Polsce , to poczta będzie miała jak na dłoni wszystkich do sciagania abonamentu !!!! Co jest niezgodne z ustawą o ROODO To jest bat na polaków !!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane