statystyki

Tarcza zasłoni organizacje pozarządowe. Będą mogły procedować online

autor: Marcin Wybranowski21.04.2020, 17:00; Aktualizacja: 21.04.2020, 18:46
Transmisja obrad posiedzenia powinna odbywać się w czasie rzeczywistym. Komunikacja dwustronna, w ramach której członek władz stowarzyszenia może wypowiadać się w toku obrad, również powinna odbywać się w czasie rzeczywistym. Prawo głosu może być wykonywane osobiście lub przez pełnomocnika w toku posiedzenia.

Transmisja obrad posiedzenia powinna odbywać się w czasie rzeczywistym. Komunikacja dwustronna, w ramach której członek władz stowarzyszenia może wypowiadać się w toku obrad, również powinna odbywać się w czasie rzeczywistym. Prawo głosu może być wykonywane osobiście lub przez pełnomocnika w toku posiedzenia.źródło: ShutterStock

Możliwość procedowania online przez władze fundacji i stowarzyszeń przewiduje obowiązująca już tarcza antykryzysowa 2.0. (Dz.U. z 2020 r. poz. 695).

W sytuacji gdy członkowie władz fundacji lub stowarzyszenia wyrażą na to zgodę (w formie dokumentowej), głosowania poza posiedzeniami władz stowarzyszenia będą mogły odbywać się z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. Z kolei zdalne głosowanie na posiedzeniach będzie możliwe przy spełnieniu co najmniej trzech warunków.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane