statystyki

Tarcza zasłoni organizacje pozarządowe. Będą mogły procedować online

autor: Marcin Wybranowski21.04.2020, 17:00; Aktualizacja: 21.04.2020, 18:46
Transmisja obrad posiedzenia powinna odbywać się w czasie rzeczywistym. Komunikacja dwustronna, w ramach której członek władz stowarzyszenia może wypowiadać się w toku obrad, również powinna odbywać się w czasie rzeczywistym. Prawo głosu może być wykonywane osobiście lub przez pełnomocnika w toku posiedzenia.

Transmisja obrad posiedzenia powinna odbywać się w czasie rzeczywistym. Komunikacja dwustronna, w ramach której członek władz stowarzyszenia może wypowiadać się w toku obrad, również powinna odbywać się w czasie rzeczywistym. Prawo głosu może być wykonywane osobiście lub przez pełnomocnika w toku posiedzenia.źródło: ShutterStock

Możliwość procedowania online przez władze fundacji i stowarzyszeń przewiduje obowiązująca już tarcza antykryzysowa 2.0. (Dz.U. z 2020 r. poz. 695).

W sytuacji gdy członkowie władz fundacji lub stowarzyszenia wyrażą na to zgodę (w formie dokumentowej), głosowania poza posiedzeniami władz stowarzyszenia będą mogły odbywać się z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. Z kolei zdalne głosowanie na posiedzeniach będzie możliwe przy spełnieniu co najmniej trzech warunków.


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane