statystyki

Sędziowie: Bierność SN doprowadzi do chaosu. Ponaglenia do rozpoznania pozwów o status sędziów

autor: Małgorzata Kryszkiewicz15.04.2020, 11:35; Aktualizacja: 15.04.2020, 11:37
Sąd Najwyższy

Zaniepokojenie sędziów budzi kilka spraw. Po pierwsze, prezes kierujący ID SN wydał oświadczenie, że nie zamierza na razie wykonać niedawnego postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej zawieszającego ID SN. A to oznacza, że nadal będzie sprawować swoją funkcję.źródło: ShutterStock

O tym, że Izba Pracy Sądu Najwyższego zwleka z rozpoznaniem powództw zmierzających do ustalenia, czy osoby powołane przez obecną Krajową Radę Sądownictwa są rzeczywiście sędziami SN, pisaliśmy w DGP na początku marca br. Autorzy powództw nie składają jednak broni i kierują do SN pisma ponaglające.

Domagają się w nich niezwłocznego rozpoznania ich wniosków o udzielenie zabezpieczenia.

Miałoby ono polegać na zakazaniu osobom orzekającym w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN oraz prezesowi Izby Dyscyplinarnej SN m.in. wykonywania praw i obowiązków związanych ze statusem sędziego SN.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Grażyna Popiel(2020-04-15 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    "powództw zmierzających do ustalenia, czy osoby powołane przez obecną Krajową Radę Sądownictwa są rzeczywiście sędziami SN" To jest nieprawda - sędziowie byli powołani przez Prezydenta, a jedynie wskazani przez KRS.

    Odpowiedz
  • sponsor(2020-04-15 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    Którzy sędziowie?politycy? Sędziowie sądzą się z sądem przeciwko sędziom!!?? Tu nie ma 1% normalności. Sędziowie PRECZ od polityki !!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane