statystyki

Jaka kara za otwarcie salonu kosmetycznego w czasie epidemii koronawirusa?

autor: dr Magdalena Niziołek14.04.2020, 19:00
Przedsiębiorcy zadają sobie też pytanie: czy mogą liczyć na odszkodowania, jeżeli przepisy rozporządzenia okażą się niezgodne z ustawą zasadniczą. Otóż droga do ich ewentualnego uzyskania jest długa.

Przedsiębiorcy zadają sobie też pytanie: czy mogą liczyć na odszkodowania, jeżeli przepisy rozporządzenia okażą się niezgodne z ustawą zasadniczą. Otóż droga do ich ewentualnego uzyskania jest długa.źródło: ShutterStock

Prowadzę salon urody. Przepisy wydane w związku z epidemią zmusiły mnie do zamknięcia lokalu i ponoszę straty. Dużo mówi się obecnie, że te ograniczenia zostały nałożone na przedsiębiorców niezgodnie z konstytucją. Czy zatem mogłabym zaryzykować i otworzyć salon wbrew zakazom?

Wielu przedsiębiorców odczuwa bardzo dotkliwie czasowe ograniczenie działalności, które zostało wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (dalej: rozporządzenie). Przedsiębiorcy zastanawiają się, jakie byłyby skutki złamania przez nich wprowadzonego zakazu działalności, zwłaszcza w kontekście pojawiających się czasami zastrzeżeń co do konstytucyjności zawartych w rozporządzeniu ograniczeń praw i wolności.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane