statystyki

TSUE: Wypożyczalnie aut nie muszą płacić tantiem

autor: Sławomir Wikariak08.04.2020, 07:49; Aktualizacja: 08.04.2020, 07:49
Zdaniem trybunału jest więc różnica pomiędzy odtwarzaniem muzyki w sklepie czy zakładzie usługowym a wynajmem auta, który w ramach wyposażenia ma wbudowany radioodbiornik.

Zdaniem trybunału jest więc różnica pomiędzy odtwarzaniem muzyki w sklepie czy zakładzie usługowym a wynajmem auta, który w ramach wyposażenia ma wbudowany radioodbiornik.źródło: ShutterStock

Firmy wynajmujące samochody z radioodbiornikami i odtwarzaczami CD nie muszą odprowadzać tantiem na twórców – uznał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wynajem aut z takim sprzętem nie oznacza bowiem publicznego udostępniania utworów.

Wyrok dotyczy sporu, jaki trwa przed szwedzkimi sądami. Jego uczestnikami są z jednej strony dwie organizacje zbiorowego zarządzania prawami kompozytorów i wydawców oraz wykonawców (STIM oraz SAMI), a z drugiej dwie firmy oferujące krótkotrwały wynajem samochodów: Fleetmanager i NB.


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane