statystyki

TSUE: Wypożyczalnie aut nie muszą płacić tantiem

autor: Sławomir Wikariak08.04.2020, 07:49; Aktualizacja: 08.04.2020, 07:49
Zdaniem trybunału jest więc różnica pomiędzy odtwarzaniem muzyki w sklepie czy zakładzie usługowym a wynajmem auta, który w ramach wyposażenia ma wbudowany radioodbiornik.

Zdaniem trybunału jest więc różnica pomiędzy odtwarzaniem muzyki w sklepie czy zakładzie usługowym a wynajmem auta, który w ramach wyposażenia ma wbudowany radioodbiornik.źródło: ShutterStock

Firmy wynajmujące samochody z radioodbiornikami i odtwarzaczami CD nie muszą odprowadzać tantiem na twórców – uznał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wynajem aut z takim sprzętem nie oznacza bowiem publicznego udostępniania utworów.

Wyrok dotyczy sporu, jaki trwa przed szwedzkimi sądami. Jego uczestnikami są z jednej strony dwie organizacje zbiorowego zarządzania prawami kompozytorów i wydawców oraz wykonawców (STIM oraz SAMI), a z drugiej dwie firmy oferujące krótkotrwały wynajem samochodów: Fleetmanager i NB.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane