statystyki

Sąd UE: Znak towarowy musi odróżniać

autor: Sławomir Wikariak31.03.2020, 18:00
Nie ma też znaczenia, że dominującymi formami, w których produkowany jest ser, są koła, sztabki czy bułki. Skoro w sprzedaży można spotkać również paski, nitki i plecionki, to jest to wystarczający argument przesądzający, że zgłaszany znak towarowy nie ma charakteru odróżniającego.

Nie ma też znaczenia, że dominującymi formami, w których produkowany jest ser, są koła, sztabki czy bułki. Skoro w sprzedaży można spotkać również paski, nitki i plecionki, to jest to wystarczający argument przesądzający, że zgłaszany znak towarowy nie ma charakteru odróżniającego.źródło: ShutterStock

Nie można zarejestrować znaku towarowego w postaci nacinanego paska, plecionki czy warkocza dla serów. Wiele produktów serowarskich ma bowiem taki kształt, co sprawia, że znak nie miałby charakteru odróżniającego – uznał Sąd UE.

Wniosek o rejestrację unijnego przestrzennego znaku towarowego złożył turecki producent sera. W swym kraju zastrzegł już taki znak, podobnie w Niemczech, i to samo chciał zrobić na terenie UE. W zgłoszeniu znak przedstawiono w postaci pręta przypominającego trzyżyłowy skręcony kabel (opisano jako ukośnie nacinany pasek).


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane