statystyki

Sąd UE: Znak towarowy musi odróżniać

autor: Sławomir Wikariak31.03.2020, 18:00
Nie ma też znaczenia, że dominującymi formami, w których produkowany jest ser, są koła, sztabki czy bułki. Skoro w sprzedaży można spotkać również paski, nitki i plecionki, to jest to wystarczający argument przesądzający, że zgłaszany znak towarowy nie ma charakteru odróżniającego.

Nie ma też znaczenia, że dominującymi formami, w których produkowany jest ser, są koła, sztabki czy bułki. Skoro w sprzedaży można spotkać również paski, nitki i plecionki, to jest to wystarczający argument przesądzający, że zgłaszany znak towarowy nie ma charakteru odróżniającego.źródło: ShutterStock

Nie można zarejestrować znaku towarowego w postaci nacinanego paska, plecionki czy warkocza dla serów. Wiele produktów serowarskich ma bowiem taki kształt, co sprawia, że znak nie miałby charakteru odróżniającego – uznał Sąd UE.

Wniosek o rejestrację unijnego przestrzennego znaku towarowego złożył turecki producent sera. W swym kraju zastrzegł już taki znak, podobnie w Niemczech, i to samo chciał zrobić na terenie UE. W zgłoszeniu znak przedstawiono w postaci pręta przypominającego trzyżyłowy skręcony kabel (opisano jako ukośnie nacinany pasek).


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane