Nocna wrzuta w Sejmie: PiS zmienił Kodeks wyborczy w trybie budzącym zgrozę [OPINIA]

autor: Patryk Słowik28.03.2020, 08:31; Aktualizacja: 28.03.2020, 08:46
Równo o drugiej w nocy, już w sobotę, klub PiS złożył poprawkę przewidującą zmianę Kodeksu wyborczego. W uproszczeniu przewiduje ona, że w wyborach korespondencyjnie będą mogły głosować osoby objęte kwarantanną oraz osoby powyżej 60. roku życia

Równo o drugiej w nocy, już w sobotę, klub PiS złożył poprawkę przewidującą zmianę Kodeksu wyborczego. W uproszczeniu przewiduje ona, że w wyborach korespondencyjnie będą mogły głosować osoby objęte kwarantanną oraz osoby powyżej 60. roku życiaźródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Prawo i Sprawiedliwość pod osłoną nocy przegłosowało zmianę Kodeksu wyborczego, która umożliwi przeprowadzenie wyborów prezydenckich w maju. Do tego wielu zwolenników obecnej głowy państwa nie będzie nawet musiało wychodzić z domu. Kontrowersyjna poprawka została dopisana do ustawy nazywanej tarczą antykryzysową.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (106)

  • ???(2020-03-29 19:18) Zgłoś naruszenie 32

    Czym większy jazgot POstKOmuny po forach, to znaczy ,że wszystko idzie dla dobra Polski i Polaków. Gdyby oddać im władzę, to dorównają w liczbie zgonów komunistycznej Hiszpanii .

    Odpowiedz
  • Realista(2020-03-29 14:49) Zgłoś naruszenie 13413

    1. Macron zrobił we Francji wybory w szczycie koronawirusa. Jemu Tusk nie napisał, że jest zbrodniarzem. 2. PO zgoniło niepotrzebnie wszystkich na posiedzenie do sejmu, chociaż cały naród rozsądnie siedzi w domach i wszyscy są w stanie pracować zdalnie. Stanowiło to zagrożenie dla ludzi i ich samych. 3. Cóż jest złego we wprowdzeniu glosowaia korespondencyjnego! Sama PO to zgłosiła jako projekt poselski w 2013.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Cezary(2020-03-29 12:57) Zgłoś naruszenie 123

    Zawsze jest tak jak psychopata jest decydentem i zamiast być w ośrodku zamkniętym, trzyma za kierownicę jednostki zwanej Polską.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zgrozą to jest corona i ci wszyscy,którzy w imię(2020-03-29 12:43) Zgłoś naruszenie 29

    swojego bytu politycznego ,przeszkadzają w zarządzaniu państwem w czasie epidemii.Uspokujcie się,bo i tak będzie inny wymiar polityczny i gospodarczy świata i Was tam nie widzę.

    Odpowiedz
  • maniek (2020-03-29 12:08) Zgłoś naruszenie 31

    Nie ważne jak się głosuje tylko na kogo

    Odpowiedz
  • Stanisław(2020-03-29 11:46) Zgłoś naruszenie 71

    LUDZIE W JAKIM KRAJU MY ŻYJEMY? LEKARZE I PIELĘGNIARKI NIE MAJĄ MASECZEK I RĘKAWICZEK A PARTII RZADZACEJ ZALEZY TYLKO NA TYM ŻEBY DUDA WYGRAŁ WYBORY PRZEZ KTÓRE SETKI LUDZI UMRZE. RYCZEĆ SIE CHCĘ...

    Odpowiedz
  • ano(2020-03-29 11:20) Zgłoś naruszenie 10

    Może więcej refleksji?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • marian(2020-03-29 11:16) Zgłoś naruszenie 41

    A je...ać te ich wybory. Niech się sami wybierają pajace. Kiedyś przyjdzie czas na rozliczenie to się ich rozliczy. Ich dzieci i wnuki będą się jescze wstydzić za nich.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-03-29 10:46) Zgłoś naruszenie 112

    Emerytur stażowych się nierobom zachciewa. A takiego w...... Do roboty lenie. Ja na was harował nie będę . Jeszcze trzeba będzie wiek emerytalny wydłużyć jak to zrobiła PO.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • magnat(2020-03-29 08:57) Zgłoś naruszenie 61

    pis to terorysci naszego kraju czysta zgnilizna tylko pieniadze sie licza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AK(2020-03-29 08:54) Zgłoś naruszenie 31

    Oczekuję, że w ciągu najbliższej nocy zostanie wprowadzona ustawa o emeryturach stażowych. Jak widać można. Umożliwi to osobom po 60 realne pozostanie w domu, tak jak apelują przedstawiciele władzy. Obecnie możliwość pozostania w domu mają w większości różne "pincet plusy" a stary musi zap........ do roboty, często publicznymi środkami komunikacji, mimo że jest wiekowo w grupie szczególnego ryzyka. Doraźnie może to być zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy na czas epidemii z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

    Odpowiedz
  • Alex(2020-03-29 05:34) Zgłoś naruszenie 47

    Straszne, znowu jakiś zamach na demokrację :))) Ułatwienie dla osób starszych, a totalni kwiczą jakby im soli pod ogon nasypali. Nie pamiętają jak PO chciało głosowanie korespondencyjne wprowadzać. Ten redaktor egzaltuje się jak KODomita na spędzie.

    Odpowiedz
  • Spracowany Robol(2020-03-29 00:30) Zgłoś naruszenie 12

    A ja Wam mówię.Musial wystąpi az KoronyVira aby wszyscy zrozumieli ,że "kiszenie w pracy "dlugoletniospracowanych" zatrudnianych w nieb i szkodliwych warunkach pracy i nie danie Im zasłużonych emerytur ze względu na staż pracy spowoduje przy takim po korona vir bezrobociu brak miejsc pracy dla mlodych Nie PiS ,nie PO ale Bóg się nad Nimi zlitował.Chcieliscie Nas praca zakisic.Teraz wy zakłamane sykinsy będziecie musieli dać Im jeżeli przeżyją wreszcie stażowe emerytury aby zmniejszyć bezrobocie...

    Odpowiedz
  • asdasd(2020-03-29 00:06) Zgłoś naruszenie 13

    apeluje do poslow PiS o honor i pojscie w slady Bartłomieja Dyba-Bojarskiego

    Odpowiedz
  • Brawo polski rząd - dał czas służbie zdrowia(2020-03-28 22:23) Zgłoś naruszenie 46

    Włochy i Hiszpania POstKOmunie się marzy (jak widać po postach).

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bezpartyjny od zawsze(2020-03-28 20:17) Zgłoś naruszenie 68

    Nigdzie na świecie nie ma idealnej partii. Ale ważne jest co dana polska partia robi dla Polski i jej obywateli. Za czasów PO-PSL okradano Polskę na 70-80 mld rocznie (dane międzynarodowe) i zadłużano Polskę na 60 mld rocznie plus 150 mld OFE. PiS zmienił prawo i zastosował systemy informatyczne, które znacząco ograniczyły okradanie Polski (plik JPK, STIR, split payment). Dając 500+ nakręcił koniunkturę, na której korzystali wszyscy. Dlatego w ostatnich wyborach do Sejmu dostali 8 mln głosów, a PO 5 mln.

    Odpowiedz
  • Remigiusz(2020-03-28 19:39) Zgłoś naruszenie 73

    A gdzie była oPOzycja ? Zaspali ? dlaczego nie byli na głosowaniach ? to tak bronią Konstytucji ? konfederaci tylko mocni w gębach ? Tygrysa zamknęli w klatce ? nic nie POtrafią ! Nawet zagłosować ! gdzie im do przejęcia władzy ! tylko skamlą w Brukseli ..

    Odpowiedz
  • Sami chcieliście(2020-03-28 16:30) Zgłoś naruszenie 63

    Skoro tak to ja pójdę na te wybory i pokażę co myślę o takim zawłaszczaniu państwa...

    Odpowiedz
  • Puchatek 58(2020-03-28 16:15) Zgłoś naruszenie 73

    Chciałbym się dowiedzieć, co w sytuacji kiedy mam w domu 2 osoby po 60 i one będą głosować korespondencyjnie, a dwie pozostałe osoby przed 60 nie mają takiej możliwości i pójdą głosować fizycznie. Czyli szeregowy poseł zakłada, że one na pewno nie wrócą z wyborów zarażone i nie zarażą tych pozostałych domowników? - mocne!

    Odpowiedz
  • bym uciekła(2020-03-28 16:13) Zgłoś naruszenie 71

    Ani ja ani moi znajomi nie idziemy głosować bo: 1.jeszcze chcemy żyć 2.już nie ma na kogo. I tak każda partia robi nas w trąbę.

    Odpowiedz