NRA: Darmowe porady prawne dla medyków w związku z koronawirusem

20.03.2020, 14:54; Aktualizacja: 20.03.2020, 14:55
Medycy mogą korzystać też z darmowej pomocy adwokatów z Wrocławia (68 adwokatów i aplikantów), Bielska-Białej (7 adwokatów), Częstochowy (20 adwokatów), Opola (jeden adwokat, Wałbrzycha (11 adwokatów)

Medycy mogą korzystać też z darmowej pomocy adwokatów z Wrocławia (68 adwokatów i aplikantów), Bielska-Białej (7 adwokatów), Częstochowy (20 adwokatów), Opola (jeden adwokat, Wałbrzycha (11 adwokatów)źródło: ShutterStock

Adwokaci z m.in. Białegostoku, Częstochowy, Warszawy i Wrocławia udzielają nieodpłatnej pomocy prawnej pracownikom służby zdrowia w sprawach związanych z sytuacją zagrożenia epidemicznego - poinformowała w piątek Naczelna Rada Adwokacka.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • znajomy lek. med(2020-03-20 22:35) Zgłoś naruszenie 12

  "medycy mogą zgłaszać wątpliwości dotyczące ich uprawnień i obowiązków w związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego." jak będą chcieli to sobie przeczytają w ustawie to nie są ciemniaki. Co im poradzicie że może żądać odszkodowania za nadgodziny i wy im to pomożecie wywalczyć - bezwstydnicy...

  Odpowiedz
 • xyz(2020-03-21 01:29) Zgłoś naruszenie 11

  Po wprowadzeniu w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego na stronie Rzeczpospolitej zamieszczony został artykuł adwokatów kancelarii Wardyński i Wspólnicy. W skrócie adwokaci podnosili,że wprowadzone przez rząd decyzje są niezgodne z prawem. Dotyczyło to kwarantanny osób oraz umieszczania w szpitalach na oddziałach zakażnych od decyzji których można było by się odwołać do sądu. Jest to pogwałcenie praw obywatelskich, praw człowieka / powołano się na zapisy wyroków Trybunału w Strasburgu/. Z sentencji artykułu wynikało ponadto, że kancelaria może podjąć się sądowych procesów odszkodowawczych które uznały, ze zostały poddane procedurom wbrew ich woli.

  Odpowiedz
 • Onkolog(2020-03-20 16:12) Zgłoś naruszenie 10

  Moim zdaniem choć inicjatywa szlachetna, o jednak szafowanie życiem ludzkim. My lekarze należymy do grupy ryzyka. Zresztą jak chcemy to się konsultujemy telefonicznie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane