statystyki

Wirus w sądzie, sanepid zamyka placówkę

autor: Piotr Szymaniak12.03.2020, 07:24; Aktualizacja: 12.03.2020, 08:00
Minister sprawiedliwości zlecił szczególne środki ostrożności we wszystkich podległych placówkach w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, stosując wytyczne głównego inspektora sanitarnego.

Minister sprawiedliwości zlecił szczególne środki ostrożności we wszystkich podległych placówkach w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, stosując wytyczne głównego inspektora sanitarnego.źródło: ShutterStock

Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim został zamknięty, a jego działalność zawieszona do 24 marca. Powodem jest zachorowanie jednego z pracowników spowodowane koronowirusem. W rezultacie zarządzono obowiązkową kwarantannę wszystkich 38 osób pracujących w tamtejszej jednostce, które pozostają pod opieką epidemiologów.

Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości tymczasowo obowiązki zamkniętej placówki przejął Sąd Okręgowy w Zamościu, do którego teraz należy wnosić wszystkie sprawy z właściwości sądu janowskiego. Co więcej, na adres tamtejszego sądu ma być też kierowana korespondencja w sprawach toczących się w SR w Janowie.

Minister sprawiedliwości zlecił szczególne środki ostrożności we wszystkich podległych placówkach w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, stosując wytyczne głównego inspektora sanitarnego.

Jak zapewnia MS w sądach, placówkach penitencjarnych i prokuraturach stosowane są procedury profilaktyki, w tym wzmożonej higieny, ograniczania kontaktów z osobami, które wracają z rejonów zagrożonych, ochrony zdrowia osób pracujących, osadzonych i interesantów.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Xyz(2020-03-12 08:39) Zgłoś naruszenie 10

    A jakie procedury są stosowane w sądach administracyjnych, które przecież nie podlegają MS? W WSA w Warszawie żaden z pracowników i sędziów, którzy powrócili z wyjazdów do Włoch, Tajlandii czy innych zagrożonych kierunków nie został odsunięty od pracy z poleceniem pracy zdalnej. Sytuacja robi się coraz bardziej niebezpieczna. W poniedziałek było ZO, na sali obecnych około 130 osób. W przyszłym tygodniu ZO w NSA. Panie Redaktorze może czas sprawdzić, jak wygląda ta sytuacja.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane