Prokurator usunięty z zawodu za awantury z policją

autor: Szymon Cydzik20.02.2020, 08:10; Aktualizacja: 20.02.2020, 08:28
Przeciw byłemu już prokuratorowi toczy się także postępowanie karne w sprawie korupcyjnej

Przeciw byłemu już prokuratorowi toczy się także postępowanie karne w sprawie korupcyjnejźródło: ShutterStock

Śledczy z Kutna, który w stanie upojenia alkoholowego obrażał policjantów, naruszył ich nietykalność i stosował wobec nich groźby karalne, został usunięty z prokuratury.

We wtorek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uznała Sławomira E. winnym większości zarzucanych mu czynów i orzekła karę wydalenia z zawodu. Prokurator z Kutna dobijał się do cudzych drzwi w nocy, a po wezwaniu policji odmówił poddania się badaniu trzeźwości. Po przewiezieniu na izbę wytrzeźwień użył przemocy wobec funkcjonariuszy, obrażał ich i groził wyrzuceniem ze służby, powołując się na pracę w prokuraturze.

Co ciekawe, skład orzekający uniewinnił śledczego z zarzutu spowodowania nieuzasadnionej interwencji policji wobec niego (narusza to godność zawodu, jest więc deliktem dyscyplinarnym). Powodem były braki dowodowe – osoba, która wezwała funkcjonariuszy, nie chciała zeznawać, nie można więc było stwierdzić, czy miała uzasadnione powody informowania policji.


Pozostało jeszcze 35% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane