Komisja sejmowa za niekonstytucyjnością rozpoznawania wniosków o wyłączenie sędziego wyłonionego przez obecną KRS

06.02.2020, 16:58; Aktualizacja: 06.02.2020, 17:30
Projekt stanowiska Sejmu w tej sprawie przedstawił ekspert Biura Analiz Sejmowych. W stanowisku opracowanym przez BAS wniesiono o stwierdzenie niezgodności z konstytucją przepisu Kodeksu postępowania karnego, stosowanego także w sprawach dyscyplinarnych, w zakresie, w którym dopuszcza do rozpoznawania wniosków o wyłączenie sędziego ze względu na okoliczność możliwej wadliwości jego powołania z powodu uczestnictwa w procedurze KRS w obecnym składzie.

Projekt stanowiska Sejmu w tej sprawie przedstawił ekspert Biura Analiz Sejmowych. W stanowisku opracowanym przez BAS wniesiono o stwierdzenie niezgodności z konstytucją przepisu Kodeksu postępowania karnego, stosowanego także w sprawach dyscyplinarnych, w zakresie, w którym dopuszcza do rozpoznawania wniosków o wyłączenie sędziego ze względu na okoliczność możliwej wadliwości jego powołania z powodu uczestnictwa w procedurze KRS w obecnym składzie.źródło: ShutterStock

 Za uznaniem niekonstytucyjności przepisów dopuszczających rozpoznawanie wniosków o wyłączenie sędziego ze względu na uczestnictwo obecnej KRS w procedurze jego powołania opowiedziała się w czwartek sejmowa komisja ustawodawcza rekomendując stanowisko Sejmu w tej sprawie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Józef(2020-02-06 19:47) Zgłoś naruszenie 41

    Piotr Zientarski w poprzednich kadencjach był członkiem KRS-u jako polityk z nominacji Senatu. Na 100 % jest pewnym, że usadowił zgłoszonymi tam wnioskami wielu swoich faworytów na wyższych funkcjach sędziowskich. W Koszalinie skąd pochodzi jest od lat adwokatem, był znanym aktywistą ZMS i ZSMP. Sędziowie z PRL-u nazywali go "szarą eminencją", bo trzasł ówczesnymi sądami. Także dzięki pozycji Tatusia. W Najjaśniejszej przedstawia się jako bojownik z PRL-em ?. Teraz jest w Sejmie z nadania Gawłowskiego, któremu wygodniejszy był obecnie Senat. Dlatego się zamienili rolami. Dobry mieszacz na swoje !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane