Bodnar po spotkaniu Jourovą: Jest jeszcze szansa na wyjście z konfliktu

28.01.2020, 12:48; Aktualizacja: 28.01.2020, 13:09
Adam Bodnar spotkał się z wiceszefową KE Vierą Jourovą

Adam Bodnar spotkał się z wiceszefową KE Vierą Jourovąźródło: PAP
autor zdjęcia: Mateusz Marek

Jest jeszcze szansa na wyjście z konfliktu wokół sądownictwa - powiedział we RPO Adam Bodnar po spotkaniu z wiceszefową KE Vierą Jourovą. Dodał jednak, że jeśli prezydent podpisze nowelę ustaw sądowych to konflikt ten będzie narastał.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • expert użondlnika(2020-01-29 00:30) Zgłoś naruszenie 12

    w chinach grasuje rotawirus a w PL nadal te same sowieckie "komisarze" w wersji czeskiej- Z Czech to najlepszy był Strosmayer ; pies na kobiety tak syczał gdyby głupota miała skrzydła, oj latała byś Pani ..."

    Odpowiedz
  • czy Polacy,mają zapisane w historii,aby mogli żyć (2020-01-28 16:35) Zgłoś naruszenie 10

    w spokoju.Nie !!!ciągniemy wóz niezgody dla własnej wygody.UE to nasza odskocznia zakłamania ? Nie !!.W spólnocie nie jesteśmy wszyscy Polacy na równi praw TAK !!Oby to się szczęśliwie zakończyło.

    Odpowiedz
  • czy Polacy,mają zapisane w historii,aby mogli żyć (2020-01-28 16:35) Zgłoś naruszenie 10

    w spokoju.Nie !!!ciągniemy wóz niezgody dla własnej wygody.UE to nasza odskocznia zakłamania ? Nie !!.W spólnocie nie jesteśmy wszyscy Polacy na równi praw TAK !!Oby to się szczęśliwie zakończyło.

    Odpowiedz
  • styropian 1989 (2020-01-28 15:29) Zgłoś naruszenie 34

    Ciekawe czy Jourova pyta rozmówców o wyroki (potocznie zwane ustawami deubekizacyjnymi) podjęte przez polski parlament w latach 2009 i 2016 w stosunku do 40 tysięcy byłych funkcjonariuszy PRL skazujące ich i ich rodziny na wykluczenie społeczne oraz śmierć cywilną i biologiczną ?

    Odpowiedz
  • anioł(2020-01-28 15:06) Zgłoś naruszenie 61

    Z doświadczenia wiem , czym zakończy się tzw. "dialog" z UE . - Chyba też wiecie ...

    Odpowiedz
  • obserwator(2020-01-28 14:39) Zgłoś naruszenie 90

    znależli się uzdrowiciele ha ha

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Do RPO i v.Przewodniczącej KE(2020-01-28 14:30) Zgłoś naruszenie 113

    Jest prosty sposób na powrót PRL, niech POstKOmuna wygra wybory aby było tak jak było - mawiał (były) Pierwszy Sekretarz POP PZPR UW tow.Rzepliński (b.Prezes TK). To takie oczywiste.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nadzieja(2020-01-28 13:51) Zgłoś naruszenie 421

    Pomyślcie ludzie co by było gdybyśmy nie należeli do UE. Sądy (wszystkie!) już dawno były by obsadzone „towarzyskimi odkryciami” pisowatych, a wyroki wydawał by jak nie Kanthak, to Warchoł... Cała nadzieja – póki co – jest w tym, że jeszcze należymy do Unii. Ale wstyd za to, że staliśmy się krajem specjalnej troski pozostaje...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • KON-STY-TU-CJA(2020-01-28 13:35) Zgłoś naruszenie 195

    Łamanie Konstytucji RP (Uchwała z rażącym łamaniem prawa) przez część Kasty SN, to droga donikąd panie RPO. Reformy to jedyny sposób na postkomunistyczny styl sądownictwa w Polsce . Niemcy i Czechy zrobiły to dużo wcześniej z postkomuną w swoich WS.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz