Wiceminister sprawiedliwości: Czynności Juszczyszyna wykraczają poza granice Konstytucji

27.01.2020, 19:47; Aktualizacja: 27.01.2020, 20:20
Paweł Juszczyszyn

Czynności podjęte przez Pawła Juszczyszyna w ocenie MS "w jaskrawy sposób wykraczają poza granice wyznaczone przez art. 7 Konstytucji"źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Czynności podjęte przez sędziego Pawła Juszczyszyna, sprowadzające się do zakwestionowania aktu urzędowego Prezydenta RP o powołaniu do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego, w jaskrawy sposób wykraczają poza granice wyznaczone przez Konstytucję - wskazuje MS w odpowiedzi na pismo RPO.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • ABC(2020-01-28 11:24) Zgłoś naruszenie 50

    Do art - gdyby sędzia Juszczyszyn nie ujawnił, ze jest sędzią w trakcie kontroli drogowej, to to samo w sobie stanowiłoby wykroczenie dyscyplinarne. Ujawnił i w ten sposób naraził się na twój zarzut, że się „zasłonił legitymacją sędziowską”... Gdyby pociągnięto go za to do odpowiedzialności dyscyplinarnej, konsekwencje mogły być znacznie bardziej przykre niż kilkaset złotych mandatu.

    Odpowiedz
  • art(2020-01-28 07:19) Zgłoś naruszenie 44

    Wizytówka Juszczyszyna to jazda ponad 100 km/h w terenie zabudowanym i następnie zasłanianie się legitymacją sędziowską. Jak to się ma do równości wobec prawa? Zapisanej w KONSTYTUCJI!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane