statystyki

WSA: Zakup drona nie z funduszu rehabilitacji

autor: Michalina Topolewska27.01.2020, 08:59; Aktualizacja: 27.01.2020, 08:59
Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Łodzi, który oddalił skargę firmy.

Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Łodzi, który oddalił skargę firmy.źródło: ShutterStock

Pracodawca nie mógł sfinansować z pieniędzy zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON) zakupu drona z kamerą dla pracowników, bo nie przyczynia się to do zmniejszenia ich ograniczeń zawodowych.

Tak stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Łodzi, który oddalił skargę firmy. Dotyczyła ona odmowy wydania przez fiskusa zaświadczenia o pomocy de minimis w związku z wydatkami poniesionymi przez spółkę ze środków ZFRON na zakup drona oraz iPada dla zespołu badawczo-rozwojowego, w którego skład wchodzą niepełnosprawni pracownicy.

Dyrektor urzędu skarbowego uzasadniał swoje postanowienie tym, że taki zakup nie stanowi wyposażenia konkretnego stanowiska pracy osoby wykonującej obowiązki ochrony obiektów. Tym samym nie spełnia wymogu wynikającego z par 2 ust. 1 lit. a rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 19 grudnia 2007 r. w sprawie ZFRON (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 1023), zgodnie z którym pieniądze z funduszu przeznacza się na wyposażenie stanowiska pracy oraz przystosowanie jego otoczenia do potrzeb osoby niepełnosprawnej.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane