NRA przygotowała petycję w sprawie natychmiastowego wycofania projektu PiS

13.12.2019, 14:58; Aktualizacja: 13.12.2019, 15:02
sąd, temida

Naczelna Rada Adwokacka przygotowała petycję w sprawie natychmiastowego wycofania projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw oraz zaniechania wszelkich prac legislacyjnych godzących w fundamenty ustrojowe Polski.źródło: ShutterStock

Naczelna Rada Adwokacka przygotowała petycję w sprawie natychmiastowego wycofania projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw oraz zaniechania wszelkich prac legislacyjnych godzących w fundamenty ustrojowe Polski. Poniżej przedstawiamy jej treść.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Materiały prasowe
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Mecenas(2019-12-15 10:29) Zgłoś naruszenie 273

    A wystarczy znieść Polsce obowiązek przynależenia do adwokatury.... ! i NRA dalej by się zajmowała polityką, ale tylko na koszt tych, którzy by chcieli na nią płacić...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wstyd i hańba(2019-12-13 15:41) Zgłoś naruszenie 1721

    Panowie, gdzie żeście byli jak dochodziło w Sądach do bezkarności ,kolesiowskiej zmowy, złodziejskiej reprywatyzacji - czerpaliście pełnymi garściami kosztem krzywdy ludzkiej (40 tyś Warszawiaków to wie). Polska, to nie Wasz i Kasty prywatny folwark. Reform nie powstrzymacie.

    Odpowiedz
  • Wiola(2019-12-13 17:54) Zgłoś naruszenie 1611

    Adwokaci mieli swoich sędziów. ustalali wyroki. Wszystko grało. Wszyscy zarabiali. A co proponuje PiS ?

    Odpowiedz
  • notariusz(2019-12-13 17:29) Zgłoś naruszenie 1120

    Pani(e) "Wstyd"! To nie jest zadna "reforma", to brutalna proba ZAWLASZCZENIA calego wymiaru sprawiedliwosci. I to w stylu typowo stalinowskim!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pax vobiscum(2019-12-13 18:28) Zgłoś naruszenie 119

    Kochana Wiolu. PiS proponuje to samo. Sprawiedliwość musi być po stronie kleru i dojnej zmiany. Masz kochanie granat? I tak należy chodzić do urzędu, kościoła i sądu. Ordo Iuris z watykanistami dopiero urzedzi kobiety. Ciebie kochanie też.

    Odpowiedz
  • ABC(2019-12-13 22:40) Zgłoś naruszenie 1016

    Ja po prostu nie rozumiem, jak ludzie mogą być tak głupi, żeby, tak jak tu niektórzy, popierać takie pomysły. Szczególnie, jeśli są na tyle dorośli, by pamiętać czasy PRLu. Tak dobrze było im w tamtych czasach?! Przecież to wszystko wraca - momentami, takimi jak ten, nawet w jakiejś jeszcze bardziej drastycznej formie - bo wtedy nikt nie poważyłby się na takie kuriozum.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • emeryt(2019-12-13 19:29) Zgłoś naruszenie 108

    Panie Gowin i Pana ugrupowanie , jeśli macie choć trochę przyzwoitości to nie głosujcie za ta ustawą. To zbrodnia przeciwko wymiarowi sprawiedliwości a zatem też przeciwko narodowi polskiemu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Będą kiedyś za to siedzieć , jestem przekonany.

    Odpowiedz
  • Bert(2019-12-13 21:32) Zgłoś naruszenie 812

    nie ulega wątpliwości, że obecna adwokatura to organizacja na poły kryminalna, co pokazuje jasno przykład Warszawy. Jej szkodliwość jest jednak bez porównania mniejsza niż zdegenerowanej części sądownictwa - bo nie ona orzeka, chociaż trzeba przyznać, że to bagno o wiele bardziej śmierdzące niż sądy

    Odpowiedz
  • bambo(2019-12-13 18:28) Zgłoś naruszenie 812

    Natychmiast to trzeba ujawnić opinii publicznej adwokatów, którzy byli TW !

    Odpowiedz
  • Bert(2019-12-13 21:13) Zgłoś naruszenie 810

    w sądach powinna być przeprowadzona opcja "0" . Wszyscy powołani przez komunistów i wszyscy obecnie upolitycznieni powinni pożegnać się z orzekaniem, bo nie dają elementarnej rękojmi bezstronności, niezależności i niezawisłości

    Odpowiedz