statystyki

Afera hejterska. Trudny powrót sędziów Piebiaka i Iwańca do orzekania

autor: Małgorzata Kryszkiewicz10.12.2019, 08:54; Aktualizacja: 10.12.2019, 14:37
Póki co biuro prasowe nie odpowiedziało jednak na pytania DGP o to, czy po 6 grudnia sędziowie Piebiak i Iwaniec w końcu wrócili do pracy w swoich macierzystych sądach.

Póki co biuro prasowe nie odpowiedziało jednak na pytania DGP o to, czy po 6 grudnia sędziowie Piebiak i Iwaniec w końcu wrócili do pracy w swoich macierzystych sądach.źródło: ShutterStock

Zarówno urlop wypoczynkowy Łukasza Piebiaka, jak i trzymiesięczny okres uprzedzenia przysługujący Jakubowi Iwańcowi z tytułu delegacji do resortu sprawiedliwości, już upłynęły. Bohaterowie tzw. afery hejterskiej nie wrócili jednak do orzekania.

Przypomnimy, Łukasz Piebiak w latach 2015–2014 był wiceministrem sprawiedliwości, zaś Jakub Iwaniec w podobnym okresie przebywał w MS na delegacji. To się jednak skończyło po wybuchu tzw. afery hejterskiej, w której sędziowie ci mieli brać czynny udział, a wiceminister Piebiak miał nawet kierować grupą sędziów nękających przeciwników tzw. reformy wymiaru sprawiedliwości.

Po dymisji i odwołaniu z delegacji Piebiak i Iwaniec nie wrócili jednak od razu do orzekania w swoich macierzystych sądach. Pierwszy z nich udał się na długi urlop wypoczynkowy, który trwał od 5 września do 30 listopada 2019 r. Jak się jednak okazuje, po upływie tego terminu nie wrócił do pracy w sądzie. Z kolei Jakubowi Iwańcowi przysługiwało trzymiesięczne uprzedzenie.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane