Tykająca bomba w rękach TK. Orzeczenie dotyczące uchwały Sejmu o wyborze sędziów może być furtką do odwołania Banasia

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Grzegorz Osiecki10.12.2019, 08:05; Aktualizacja: 10.12.2019, 08:47
DGP poprosił TK o potwierdzenie bądź zaprzeczenie informacjom na temat przeniesienia sprawy z wniosku PG do rozpoznania przez pełny skład oraz wyznaczenia narady na 19 grudnia br. Chcieliśmy też znać powody tych decyzji. TK na razie nie odpowiedział.

DGP poprosił TK o potwierdzenie bądź zaprzeczenie informacjom na temat przeniesienia sprawy z wniosku PG do rozpoznania przez pełny skład oraz wyznaczenia narady na 19 grudnia br. Chcieliśmy też znać powody tych decyzji. TK na razie nie odpowiedział.źródło: ShutterStock

Trybunał w pełnym składzie zbada uchwałę Sejmu z 2010 r. o wyborze trzech sędziów TK, którym w grudniu skończyły się kadencje – ustalił DGP. Może chodzić m.in. o odebranie im stanu spoczynku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (37)

  • Włodzimierz(2019-12-10 09:46) Zgłoś naruszenie 6610

    Jak jest potrzeba chwili, to Konstytucję się olewa. A jak jest potrzeba chwili, to na Konstytucje się powołuje. Rozkład państwa w pełnym stadium. Już czuję zapach trupa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • tym(2019-12-10 10:56) Zgłoś naruszenie 615

    Mam już swoje lata i nawet pamiętam komunę .Chociaż wtedy nazywało się to Socjalizmem a komuną zaczęto toto nazywać tak naprawdę po 89 by spotęgować nienawiść.I nie było to nic dobrego.Wtedy chociaż było wiadomo kto kłamie i o co chodzi w tych kłamstwach.Dziś kłamią i kręcą i ci ,,dobrzy,, dla jednych i ci ,,źli,, dla drugich.Kłamstwa tych prawych i lewych niestety namieszały Polakom w głowach do tego stopnia że zaczęliśmy siè nawzajem nienawidzić w imię niestety nie naszych racji.Jakby jeszcze tego było mało to oliwy do tego naszego wewnętrznego piekła dolewa kościół Katolicki na czele z ,,Jego Eminencjami,,.Myślę że w niedalekiej przyszłości obudzimy się rano z ręką w nocniku pełnym rodzimego g**na.Ale może na to po prostu zasługujemy?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bezprawie+(2019-12-10 12:50) Zgłoś naruszenie 5017

    to państwo cuchnie....to prywatny folwark pisu..a najgorsze że suweren się na to godzi....kloaka się rozlewa...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marcel(2019-12-10 09:07) Zgłoś naruszenie 4410

    To jest B. Dobre co chcą zrobić otworzą drzwi dla następnej władzy. Uznają ze uchwały sejmu były wadliwe i zlikwidują obecny trybunał. Super. Kto dolki kopię sam w nie wpada!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mecenas(2019-12-10 09:04) Zgłoś naruszenie 3865

    a wszystko zaczęło się za Tuska i PO, gdy w 2015 r. przewidując, że PO przegra wybory "na zapas" wybrano nowych sędziów TK. do których to wyboru miał prawo sejm kolejnej kadencji. Tusk i PO zapewne nie zdawali sobie sprawy jakie wywołają reakcje...:)

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Legart(2019-12-10 13:32) Zgłoś naruszenie 325

    Pod względem prawnym sprawa jest jasna: przedmiot zaskarżenia przestał istnieć, więc nie może być innego orzeczenia niż umorzenie. Ponad to - jest już czysto polityczne contra legem. Nadmieniam, że zmiana linii orzeczniczej da następnej (i każdej następnej) władzy prawo do uchylania wszelkich uchwał władzy poprzedniej - więc wzruszania wszelkich wyroków. To droga w stronę warcholstwa I RP. Uczynienie z Polski sukna do wydzierania sobie kawałków na płaszcz. Tworzymy prawne zombi wieczystej niepewności.

    Odpowiedz
  • Dziadek wnuków(2019-12-10 16:53) Zgłoś naruszenie 3016

    Jeszcze słychać śmiech wesoły, jeszcze bale trwają, lecz niedługo, tak na wiosnę, chochoł się objawi ! Że co ? Że niby kraczę ? Być może, lecz ja w tym narodzie widzę duży potencjał do samozagłady, jakiś wilczy pęd do szaleńczego pościgu kostuchy ! Nie było żle, chociaż troski o współmieszkańców w rządzącej PO nie dostrzegałem. Ale tłumaczyłem sobie- kryzys, spłaty zadłużonego państwa ... było jednak bezpiecznie bo przejrzyście. Niestety, naród zmanipulowali populiści PIS-u, a i roboty się lud przestraszył bo wychowywany przez lata w poczuciu swojej boskości, nauczony powiedzeniem, że czy się stoi, czy się leży 500+ i tak się należy [drzewiej dwa tysiączki] zbuntował się i zagłosował na kamarylę Prezesa ! Czym - jak pokazuje codzienność - zamienił czapkę z piór na sznur. Ale co tam, my potomkowie bohaterów spod Grunwaldu, spadkobiercy uskrzydlonej husarii i Skrzetuskiego, a już najwięcej bojowników śląskich & warszawskich klęcząc, i wyjąc w niebo głosy Rotę Konopnickiej raz jeszcze gotowi jesteśmy wstąpić na barykady. Za Naszą i Onych Wolność !! Historia niczym koło, wciąż zatacza kręgi nad nadwiślańskim krajem. Dziś jeszcze jest błogo, w pogoni za słoniną/wędliną/karpiem i chrzanem większość ludu nie dostrzega zamachu na ich Konstytucję. Zresztą pójdą w niedzielę do kościoła, posłuchają swojego "pasterza" który swoim owieczkom wytłumaczy - po swojemu - co i jak, rzucą datek na błyszczącą tacę, i się rozejdą przeświadczeni że postępują mądrze ! Czy aby na pewno ? Moim zdaniem to palec ... plebana wskazuje im drogę, a ten zawsze żyje w ścisłej symbiozie z politykiem, są więc zmanipulowani o czym nie wiedzą. Ale jest nadzieja iż zrozumieją zawczasu i odrzucą fałszywych proroków, w tym przypadku polityków. Amen

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Max(2019-12-10 11:05) Zgłoś naruszenie 2912

    Mecenas, i dlatego Trybunał Konstytucyjny orzekł, że ten wybór był niezgodny z konstytucją.Mając takich "mecenasów" nie dziwię się nasze uniwersytety są 5 setce rankingów światowych, nawet Iran nas wyprzedza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • as(2019-12-10 17:48) Zgłoś naruszenie 283

    trybunałem nie może rządzić kucharka i odkrycie towarzyskie, TK to nie bar ani knajpa, to powinien być poważny urząd!!!!!!Tam powinny rozstrzygać się najważniejsze sprawy dotyczące wszystkich polaków.

    Odpowiedz
  • bb(2019-12-10 11:32) Zgłoś naruszenie 2521

    Teraz widać dlaczego PIS chciał odwołać Banasia !!!! Po prostu gość jest konkretny i nie pozwalał na nadużycia zarówno poprzedniej władzy jak i obecnej. PIS trwoni pieniądze na lewo i prawo dlatego zaczął się panicznie bać że Banaś wykryje ich malwersacje finansowe i ogłosi publicznie, więc próbuje za wszelką cenę pozbyć się go jak najszybciej.. Dziwne jeszcze nie dawno gość był cacy a teraz już be Więcej na PIS nie zagłosuję ,bo są tacy sami jak PO.Jedni i drudzy są g.....warci. I tamci i ci oszukują perfidnie Polaków !!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • tak, tak(2019-12-10 17:31) Zgłoś naruszenie 2326

    News dnia.........Sędzia z Chorzowa orzekł, ze słowo "ryj" jest jedynie synonimem nie okreslajacym cech wygladu i nie obraza. skoro tak , to wy opozycyjni "sedziowie z nadzwyczajnej kasty, zamknijcie swoje ryje!!!! Najwyzszy czas dokonczyc reformę sadów i całego wymiaru sprawiedliwosci!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Barnaba(2019-12-11 08:10) Zgłoś naruszenie 117

    PiS tak miesza w stawie, że woda będzie mętna przez dekady.

    Odpowiedz
  • Cynik 49(2019-12-11 06:21) Zgłoś naruszenie 102

    Nieprawda,już Lenin powiedział że kucharka może rządzić państwem. Trybunałem więc tym bardziej

    Odpowiedz