statystyki

Prokurator ukarany za plakat szkalujący PiS

autor: Szymon Cydzik18.11.2019, 07:36; Aktualizacja: 18.11.2019, 09:08
Sprawa dotyczyła prokuratora z Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto. Kontrowersyjny plakat był zawieszony w pomieszczeniu przydzielonym do wykonywania czynności służbowych. Oprócz prezesa PiS widać na nim było sztandar, na którym swastykę zastąpiono logiem partii rządzącej.

Sprawa dotyczyła prokuratora z Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto. Kontrowersyjny plakat był zawieszony w pomieszczeniu przydzielonym do wykonywania czynności służbowych. Oprócz prezesa PiS widać na nim było sztandar, na którym swastykę zastąpiono logiem partii rządzącej.źródło: ShutterStock

Przez pół roku mniej będzie zarabiał prokurator, który w swoim gabinecie wywiesił fotomontaż przedstawiający Jarosława Kaczyńskiego w mundurze oddziałów szturmowych NSDAP (słynne brunatne koszule). O karze zdecydowała Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego.

Sprawa dotyczyła prokuratora z Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto. Kontrowersyjny plakat był zawieszony w pomieszczeniu przydzielonym do wykonywania czynności służbowych. Oprócz prezesa PiS widać na nim było sztandar, na którym swastykę zastąpiono logiem partii rządzącej. Podobne symbole znajdowały się na sztandarach niesionych w tle przez postaci ubrane w podobne mundury jak ten, w którym przedstawiono Jarosława Kaczyńskiego. Maszerujący wykonywali nazistowskie pozdrowienie. Fotomontaż to przeróbka plakatu propagandowego z czasów III Rzeszy, krążąca wcześniej po sieci w formie mema. Całości dopełnia podpis „Ein Folk, Ein PiS, ein Katschor” nawiązujący do hitlerowskiej dewizy „Jeden naród, jedna Rzesza, jeden wódz”.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane