statystyki

Prokurator ukarany za plakat szkalujący PiS

autor: Szymon Cydzik18.11.2019, 07:36; Aktualizacja: 18.11.2019, 09:08
Sprawa dotyczyła prokuratora z Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto. Kontrowersyjny plakat był zawieszony w pomieszczeniu przydzielonym do wykonywania czynności służbowych. Oprócz prezesa PiS widać na nim było sztandar, na którym swastykę zastąpiono logiem partii rządzącej.

Sprawa dotyczyła prokuratora z Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto. Kontrowersyjny plakat był zawieszony w pomieszczeniu przydzielonym do wykonywania czynności służbowych. Oprócz prezesa PiS widać na nim było sztandar, na którym swastykę zastąpiono logiem partii rządzącej.źródło: ShutterStock

Przez pół roku mniej będzie zarabiał prokurator, który w swoim gabinecie wywiesił fotomontaż przedstawiający Jarosława Kaczyńskiego w mundurze oddziałów szturmowych NSDAP (słynne brunatne koszule). O karze zdecydowała Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego.

Sprawa dotyczyła prokuratora z Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto. Kontrowersyjny plakat był zawieszony w pomieszczeniu przydzielonym do wykonywania czynności służbowych. Oprócz prezesa PiS widać na nim było sztandar, na którym swastykę zastąpiono logiem partii rządzącej. Podobne symbole znajdowały się na sztandarach niesionych w tle przez postaci ubrane w podobne mundury jak ten, w którym przedstawiono Jarosława Kaczyńskiego. Maszerujący wykonywali nazistowskie pozdrowienie. Fotomontaż to przeróbka plakatu propagandowego z czasów III Rzeszy, krążąca wcześniej po sieci w formie mema. Całości dopełnia podpis „Ein Folk, Ein PiS, ein Katschor” nawiązujący do hitlerowskiej dewizy „Jeden naród, jedna Rzesza, jeden wódz”.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane