Zastępca rzecznika znów chce ścigać za orzecznictwo

autor: Małgorzata Kryszkiewicz07.11.2019, 07:46; Aktualizacja: 07.11.2019, 07:46
Sędziowie mają się wytłumaczyć przed Michałem Lasotą, dlaczego uchylili wyrok. Tym samym musieliby naruszyć tajemnicę narady sędziowskiej, co jest niedopuszczalne.

Sędziowie mają się wytłumaczyć przed Michałem Lasotą, dlaczego uchylili wyrok. Tym samym musieliby naruszyć tajemnicę narady sędziowskiej, co jest niedopuszczalne.źródło: ShutterStock

Sędziowie mają się wytłumaczyć przed Michałem Lasotą, dlaczego uchylili wyrok. Tym samym musieliby naruszyć tajemnicę narady sędziowskiej, co jest niedopuszczalne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

  • Sedzia(2019-11-07 11:50) Zgłoś naruszenie 72

    Proponuję Pana Rzecznika cofnąć do etapu studiow i rozdziału dotyczącego narady nad wyrokiem

    Odpowiedz
  • meler(2019-11-07 11:58) Zgłoś naruszenie 77

    Aha. Czyli jak sędzia orzeknie wobec podsądnego za kradzież batonika za 99 groszy 100 batów pod pręgierzem na rynku, to to jest sfera orzecznicza i za wydawanie takich wyroków nikt nie ma prawa tknąć sędziego. Autor artykułu jakoś nie wspomina, że sędziowie odpowiadają dyscyplinarnie także za "oczywistą i rażącą obrazę przepisów" i to właśnie podczas orzekania i ferowania orzeczeń. I już uprzedzam- nie jest to pomysł PISU tylko ten przepis już obowiązuje od 1989 roku przez wszystkie rządy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane