statystyki

Praktycy zajmujący się ochroną danych będą mieć własne stowarzyszenie

autor: Sławomir Wikariak21.10.2019, 07:56; Aktualizacja: 21.10.2019, 08:15
To już trzecie stowarzyszenie ukierunkowane na ochronę danych osobowych

To już trzecie stowarzyszenie ukierunkowane na ochronę danych osobowychźródło: ShutterStock

Powstała nowa organizacja skupiająca ekspertów zajmujących się ochroną danych osobowych. Zawiązane w minionym tygodniu Stowarzyszenie Praktyków Ochrony Danych ma się zająć m.in. kształtowaniem praktyki stosowania przepisów RODO.

To już trzecie stowarzyszenie ukierunkowane na ochronę danych osobowych. Najdłużej, bo od 2007 r., działa SABI – Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych, z kolei w 2016 r. powstało Stowarzyszenie Inspektorów Ochrony Danych Osobowych. Skąd pomysł na powołanie kolejnej organizacji?

– Nasze stowarzyszenie jest naturalną konsekwencją zainteresowania spotkaniami dla osób zajmujących się ochroną informacji. Takie spotkania prowadzimy już od ponad roku. Jest to kolejny etap integrowania środowiska praktyków ochrony danych. Dodatkowym aspektem jest chęć pomocy i udzielenia wsparcia tym osobom, które operują w miastach oddalonych od Warszawy – wyjaśnia Michał Kluska, adwokat z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, powołany na prezesa SPOD.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • ad vocem(2019-10-22 12:43) Zgłoś naruszenie 20

    Kancelarie adwokackie znalazly sobie dodatkowe zrodlo nowych dochodow.Sek jednak w tym ze ja ich nie prosze zeby te instutucje broniły moje dane osobowe bo potrafie bronic sie sam i tak mysla obywatele..Prawo unijne jest coraz groszej jakosci/ACTA 2. i RODO/Wiekszosc norm ustanowionych przez LOBBYSTOW W BRUKSELI nadaje sie tylko do eliminacji z obrotu prawnego

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • trzeba bronic demokracji(2019-10-22 12:55) Zgłoś naruszenie 10

    Unijne przepisy tworzone sa szybko na kolanie przez grupy lobbingowe.Zwykle male kanapowe stowarzyszenie mogą miec wiekszy wplyw na wydawane decyzje organow Unii niz rzady czy tez parlamenty krajow czlonkowskich.Odkad w UE zniesiono zasade consensusu,jest coraz gorzej i duze kraje sa wstanie podporzadkowac sobie systemy prawne krajow mniejszych.Na skutek tych negatywnych dzialan Unii zrodzil sie pomysl BREXITU.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane