statystyki

Frankowy kredyt Łukasza Piebiaka: Nie ma chętnych do rozpatrywania pozwu

autor: Bartek Godusławski07.10.2019, 09:05; Aktualizacja: 07.10.2019, 10:09
Łukasz Piebiak / fot. Wojtek Górski

Łukasz Piebiak / fot. Wojtek Górskiźródło: DGP

41 sędziów wyłączyło się z rozpatrywania pozwu przeciwko bankowi, który złożył dwa lata temu Łukasz Piebiak – ustalił DGP.

W ubiegłym tygodniu opisaliśmy kulisy powstania stanowiska Polski dla Trybunału Sprawiedliwości UE, który zajmował się sprawą frankowiczów. Wyrok był istotny dla kilkuset tysięcy kredytobiorców w szwajcarskiej walucie, bo miał poprawić ich sytuację na sali sądowej, gdzie walczą z bankami i nieuczciwymi zapisami w umowach.

Pełnomocnicy frankowiczów zgodnie twierdzą, że wyrok jest dla ich klientów korzystny. Zapewne więc ucieszył się z takiego rozstrzygnięcia także sędzia Łukasz Piebiak. Tym bardziej że jego sprzyjająca frankowiczom opinia była istotnym elementem stanowiska polskiego rządu. Łukasz Piebiak podpisywał ją jako wiceminister sprawiedliwości i osoba bezpośrednio zainteresowana, bo mniej więcej rok przed przygotowaniem opinii sam poszedł do sądu z pozwem przeciwko Bankowi Millennium. Chce unieważnienia kredytu we frankach szwajcarskich.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane