statystyki

Frankowy kredyt Łukasza Piebiaka: Nie ma chętnych do rozpatrywania pozwu

autor: Bartek Godusławski07.10.2019, 09:05; Aktualizacja: 07.10.2019, 10:09
Łukasz Piebiak / fot. Wojtek Górski

Łukasz Piebiak / fot. Wojtek Górskiźródło: DGP

41 sędziów wyłączyło się z rozpatrywania pozwu przeciwko bankowi, który złożył dwa lata temu Łukasz Piebiak – ustalił DGP.

W ubiegłym tygodniu opisaliśmy kulisy powstania stanowiska Polski dla Trybunału Sprawiedliwości UE, który zajmował się sprawą frankowiczów. Wyrok był istotny dla kilkuset tysięcy kredytobiorców w szwajcarskiej walucie, bo miał poprawić ich sytuację na sali sądowej, gdzie walczą z bankami i nieuczciwymi zapisami w umowach.

Pełnomocnicy frankowiczów zgodnie twierdzą, że wyrok jest dla ich klientów korzystny. Zapewne więc ucieszył się z takiego rozstrzygnięcia także sędzia Łukasz Piebiak. Tym bardziej że jego sprzyjająca frankowiczom opinia była istotnym elementem stanowiska polskiego rządu. Łukasz Piebiak podpisywał ją jako wiceminister sprawiedliwości i osoba bezpośrednio zainteresowana, bo mniej więcej rok przed przygotowaniem opinii sam poszedł do sądu z pozwem przeciwko Bankowi Millennium. Chce unieważnienia kredytu we frankach szwajcarskich.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane