TSUE: Liczy się to, do kogo skierowana jest strona internetowa

autor: Sławomir Wikariak10.09.2019, 20:00
TSUE

TSUEźródło: ShutterStock

Firma, która sprzedaje przez internet podróbki w innych państwach, może zostać pozwana o naruszenie unijnego znaku towarowego przed sądami tych innych państw – uznał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Wyrok uprości właścicielom unijnych marek walkę z ich bezprawnym wykorzystywaniem. To szczególnie ważne, gdy handel podróbkami coraz częściej odbywa się w sieci. Zdaniem TSUE, jeśli strona internetowa, za pomocą której odbywa się ten proceder, jest skierowana w konkretny sposób do odbiorców danego kraju, to można przed jego sądem walczyć z naruszeniami.

Sprawa dotyczy procesu wytoczonego przez brytyjską spółkę produkującą specjalistyczny sprzęt audio, m.in. do studiów nagrań. Posiada ona wyłączną licencję na korzystanie z trzech znaków towarowych, dwóch krajowych i jednego unijnego. Zorientowała się ona, że hiszpańska firma wytwarza sprzęt będący imitacją jej produktów, oznaczony jej marką. Reklamuje go na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Także w języku angielskim. Co więcej wskazuje też dystrybutora na brytyjski rynek.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane