TSUE: Liczy się to, do kogo skierowana jest strona internetowa

autor: Sławomir Wikariak10.09.2019, 20:00
TSUE

TSUEźródło: ShutterStock

Firma, która sprzedaje przez internet podróbki w innych państwach, może zostać pozwana o naruszenie unijnego znaku towarowego przed sądami tych innych państw – uznał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Wyrok uprości właścicielom unijnych marek walkę z ich bezprawnym wykorzystywaniem. To szczególnie ważne, gdy handel podróbkami coraz częściej odbywa się w sieci. Zdaniem TSUE, jeśli strona internetowa, za pomocą której odbywa się ten proceder, jest skierowana w konkretny sposób do odbiorców danego kraju, to można przed jego sądem walczyć z naruszeniami.

Sprawa dotyczy procesu wytoczonego przez brytyjską spółkę produkującą specjalistyczny sprzęt audio, m.in. do studiów nagrań. Posiada ona wyłączną licencję na korzystanie z trzech znaków towarowych, dwóch krajowych i jednego unijnego. Zorientowała się ona, że hiszpańska firma wytwarza sprzęt będący imitacją jej produktów, oznaczony jej marką. Reklamuje go na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Także w języku angielskim. Co więcej wskazuje też dystrybutora na brytyjski rynek.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane