Osoba niewidoma z psem asystującym. Czy może wejść z nim do restauracji?

autor: Bartosz Michalski31.08.2019, 08:00; Aktualizacja: 31.08.2019, 08:53
niewidomy, pies przewodnik

Wielu restauratorów wciąż z obawą przygląda się klientom, którzy chcą wejść do lokalu z psem. Powody mogą być różne (np. strach przed karami nałożonymi przez sanepid, możliwością ewentualnych zanieczyszczeń, ryzykiem zaatakowania dzieci, które przebywają w restauracji). Sprzeciw właściciela może być uzasadniony w przypadku osób pełnosprawnych. Czy może on jednak odmówić wejścia z psem asystującym osobie niewidomej? Sprawdźmy co w tej kwestii mówią przepisy.źródło: ShutterStock

Wielu restauratorów wciąż z obawą przygląda się klientom, którzy chcą wejść do lokalu z psem. Powody mogą być różne (np. strach przed karami nałożonymi przez sanepid, możliwością ewentualnych zanieczyszczeń, ryzykiem zaatakowania dzieci, które przebywają w restauracji). Sprzeciw właściciela może być uzasadniony w przypadku osób pełnosprawnych. Czy może on jednak odmówić wejścia z psem asystującym osobie niewidomej? Sprawdźmy co w tej kwestii mówią przepisy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • T1000(2019-08-31 12:29) Zgłoś naruszenie 121

  Jaki to żałosny kraj, w którym wszystko musi być uregulowane prawem, bo ludzie nie potrafią ze sobą zgodnie współegzystować, bo wszędzie są konflikty.

  Odpowiedz
 • Woj.(2019-08-31 13:25) Zgłoś naruszenie 112

  Restaurator jak się o to pyta to jest zwykła ******* i ja już do niego nigdy nie wejdę. Mam oczy. Niewidomi mi nie przeszkadzają a wole psa jak takiego restoratora bandyte bo inaczej go nie nazwę.

  Odpowiedz
 • Bareja(2019-09-08 18:37) Zgłoś naruszenie 00

  Nie jest prawdą, ze restaurator nie może odmówić obsługi osobie niewidomej - Nie wprowadzajcie czytelników w błąd! Po wyroku TK w sprawie dotyczącej drukarza z Łodzi, restaurator, czy jakikolwiek inny przedsiębiorca, może odmówić wykonania usługi komukolwiek z jakiegokolwiek powodu nie podając jakiejkolwiek przyczyny swojej odmowy. Może odmówić wykonania usługi bo tak. Nie sprzedamy panu tego płaszcza. I co pan nam zrobi?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane