Afera Piebiaka: Sędziowie, czy chcecie być żołnierzami herszta?

autor: Piotr Mgłosiek31.08.2019, 07:30
Łukasz Piebiak

Łukasz Piebiakźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Honor każdego sędziego przebywającego na ministerialnej delegacji powinien podpowiedzieć jedyne w tej sytuacji rozwiązanie. Powrót do macierzystych sądów na pierwszą linię orzekania.

K ilka miesięcy temu w tekście zamieszczonym na łamach DGP („Jądro ciemności wiceministra”, 23 stycznia 2019 r.) zastanawiałem się, czy ówczesny wiceszef resortu sprawiedliwości Łukasz Piebiak (na zdjęciu) osiągnął już conradowskie „jądro ciemności”.

Felieton dotyczył podjętej przez wiceministra próby zantagonizowania środowiska sędziowskiego z pracownikami sądów, którzy protestowali, domagając się poprawy warunków wynagradzania. Za swoje uwagi zapłaciłem wówczas wątpliwym zainteresowaniem hejterskiego konta twitterowego KastaWatch. Mniejsza. Dzisiaj już wiadomo, że Łukasz Piebiak zszedł jeszcze niżej, głębiej. Od wielu dni na wszystkie możliwe sposoby omawiana jest sprawa o wymiarze aferalnym z udziałem sędziów pracujących w Ministerstwie Sprawiedliwości i nie tylko tam. Mieli oni inspirować internautkę do rozpowszechniania hejterskich treści, atakujących wybranych sędziów, którzy sprzeciwiają się dewastacji wymiaru sprawiedliwości.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

 • T1000(2019-08-31 12:23) Zgłoś naruszenie 418

  Ci ludzie nie mają żadnego honoru, bo siedzenie w ministerstwie za świetną kasę, gdzie roboty jest tak mało, że można się za tyle kasy obijać, to dla nich raj. Odejście tych wszystkich sędziów z ministerstwa, którzy są tam oddelegowani od kilku do kilkudziesięciu lat (rekordziści siedzą tam od ponad 25 lat) i powrót do sądów, to byłby dla tych ludzi ogromny dramat życiowy. Dlatego będą bronić się przed tym rękami i nogami oraz służyć nawet gdy ministrem będzie jeszcze gorszy minister od Ziobry. Za cenę swojej wygody są w stanie zrobić wszystko, by tam tkwić. Tam po prostu siedzą mało ambitni ludzie, którzy nie chcą się rozwijać, ale chcą mieć kasę, wygodę i święty spokój.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • as(2019-08-31 09:02) Zgłoś naruszenie 409

  nie mogę się doczekać kiedy tacy selinowie, sasiny, glińscy, lalkarze, ćpuny, psy, źli i mściwi ludzie odejdą w niebyt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wstydzę się za nich. Bez honoru, klasy i godności osobistej, bez niczego. Jak to Pan Jan Kobuszewski w jednym ze swoich znakomitych skeczy kiedyś powiedział: jesteś pan cham, ćpun, nieuk i swołocz. Won!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pasuje jak ulał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Faramir(2019-08-31 10:23) Zgłoś naruszenie 318

  Pytanie do Ziobry. Kiedy z MS zostaną usunięci WSZYSCY sędziowie??? Kiedy? Kto to widział żeby tak marnować pieniądze!!! Urzędnik-sędzia za 12-20 tyś. Po co??? Sędzia jest od orzekania!

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • ad vocem ... Bert (2019-08-31 22:53) Zgłoś naruszenie 253

  Czyżby fanatyk TROLL ze STAJNI TROLI w MS … ?. "Pachnie" tym na odległość. Jak PIES służy STAJNI TROLI ... i jak PSA wcześniej czy później ubiją … i to SAMI SWOI, bo takie są zasady Bolszewików .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Licelistka(2019-08-31 11:46) Zgłoś naruszenie 2251

  Mam nadzieję, że w wyborach październikowych 2019 r. - PiS zdobędzie większość konstytucyjną, Uchwalimy nową Konstytucję - godną Polski XXI wieku, i oczyścimy Polskę z brudów....

  Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
 • JakoTako(2019-08-31 10:53) Zgłoś naruszenie 1822

  Dlaczego Gazeta Prawna zajmuje się polityką? Drugie pytanie - dlaczego na płatnej stronie są reklamy ? - przecież płacę, za przeczytanie tekstu więc nie muszę oglądać wstretnych reklam.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • s(2019-09-01 12:55) Zgłoś naruszenie 1515

  Jeszcze nikt nic nie udowodnił i szykowane są procesy o zniesławienie sędziów. Na razie to tylko pomówienia w dziennikach skrajnie lewicowych w okresie przedwyborczym, nic nowego.

  Odpowiedz
 • to kpina z demokracji(2019-09-01 14:52) Zgłoś naruszenie 713

  Sędziowie są władzą, a nie mają żadnej legitymacji demokratyczne aby tą władzą być. Nie może być tak, ze jest podział władzy, a jedna z tych władz jest zupełnie wyjęta spod kontroli demokratycznej (sądy), a druga częściowo (rząd).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane