statystyki

Stosując się do postanowienia, Kancelaria Sejmu złamie prawo [OPINIA]

autor: Prof. Dr Hab. Zbigniew Kmieciak31.07.2019, 08:40; Aktualizacja: 31.07.2019, 08:40
Zastosowanie się przez Kancelarię Sejmu do wspomnianego postanowienia musi być również kwalifikowane jako złamanie prawa, tj. przyznanie prymatu aktowi, który ingeruje w „powagę rzeczy osądzonej”, a nie orzeczeniu sądowemu.

Zastosowanie się przez Kancelarię Sejmu do wspomnianego postanowienia musi być również kwalifikowane jako złamanie prawa, tj. przyznanie prymatu aktowi, który ingeruje w „powagę rzeczy osądzonej”, a nie orzeczeniu sądowemu.źródło: ShutterStock

Pomijając brak okoliczności uzasadniających podjęcie przez prezesa UODO postanowienia zabezpieczającego w trybie art. 70 ustawy o ochronie danych osobowych, trzeba podkreślić, że rażąco narusza ono zasadę ujętą w art. 170 prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. 

Zgodnie z nią prawomocne orzeczenie wiąże „nie tylko strony i sąd, który je wydał, lecz również inne sądy i inne organy państwowe”.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane