statystyki

Stosując się do postanowienia, Kancelaria Sejmu złamie prawo [OPINIA]

autor: Prof. Dr Hab. Zbigniew Kmieciak31.07.2019, 08:40; Aktualizacja: 31.07.2019, 08:40
Zastosowanie się przez Kancelarię Sejmu do wspomnianego postanowienia musi być również kwalifikowane jako złamanie prawa, tj. przyznanie prymatu aktowi, który ingeruje w „powagę rzeczy osądzonej”, a nie orzeczeniu sądowemu.

Zastosowanie się przez Kancelarię Sejmu do wspomnianego postanowienia musi być również kwalifikowane jako złamanie prawa, tj. przyznanie prymatu aktowi, który ingeruje w „powagę rzeczy osądzonej”, a nie orzeczeniu sądowemu.źródło: ShutterStock

Pomijając brak okoliczności uzasadniających podjęcie przez prezesa UODO postanowienia zabezpieczającego w trybie art. 70 ustawy o ochronie danych osobowych, trzeba podkreślić, że rażąco narusza ono zasadę ujętą w art. 170 prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. 

Zgodnie z nią prawomocne orzeczenie wiąże „nie tylko strony i sąd, który je wydał, lecz również inne sądy i inne organy państwowe”.


Pozostało jeszcze 53% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane