Komisja ds. pedofilii nie tylko w Kościele

autor: Piotr Szymaniak17.07.2019, 17:00; Aktualizacja: 17.07.2019, 17:39
„Żadne działania skierowane przeciwko wolności seksualnej i obyczajności dzieci, mimo upływu lat, nie mogą być chronione tajemnicą ani nie mogą ulec zapomnieniu” – tak brzmi preambuła ustawy powołującej do życia komisję do zbadania przypadków pedofilii.

„Żadne działania skierowane przeciwko wolności seksualnej i obyczajności dzieci, mimo upływu lat, nie mogą być chronione tajemnicą ani nie mogą ulec zapomnieniu” – tak brzmi preambuła ustawy powołującej do życia komisję do zbadania przypadków pedofilii.źródło: ShutterStock

„Żadne działania skierowane przeciwko wolności seksualnej i obyczajności dzieci, mimo upływu lat, nie mogą być chronione tajemnicą ani nie mogą ulec zapomnieniu” – tak brzmi preambuła ustawy powołującej do życia komisję do zbadania przypadków pedofilii. Projekt wczoraj przyjęła Rada Ministrów.

Komisja ma liczyć siedmiu członków, z czego czterech wybierze parlament. Trzech ma zostać wyłonionych przez Sejm większością kwalifikowaną 3/5 głosów. Takie same poparcie musi uzyskać jeden kandydat wybierany przez Senat. Po jednej osobie wskażą premier, prezydent i rzecznik praw dziecka.

Prawo do powołania członka komisji nie będzie miał natomiast rzecznik praw obywatelskich. Jego przedstawiciel będzie mógł brać udział w posiedzeniach komisji – z głosem doradczym – na zaproszenie przewodniczącego. Tego z kolei spośród członków komisji będzie wybierał Sejm zwykłą wielkością głosów.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane