Trybunał Konstytucyjny nie widzi kłopotu w kilkuletnich aresztach

autor: Patryk Słowik11.07.2019, 07:38; Aktualizacja: 11.07.2019, 07:38
Rzecznik praw obywatelskich, domagając się, by nie można było trzymać ludzi w areszcie przez wiele lat, nie ma racji – stwierdził wczoraj sąd konstytucyjny.

Rzecznik praw obywatelskich, domagając się, by nie można było trzymać ludzi w areszcie przez wiele lat, nie ma racji – stwierdził wczoraj sąd konstytucyjny.źródło: ShutterStock

Rzecznik praw obywatelskich, domagając się, by nie można było trzymać ludzi w areszcie przez wiele lat, nie ma racji – stwierdził wczoraj sąd konstytucyjny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • Kpiarz (2019-07-11 09:13) Zgłoś naruszenie 222

  Czy aby nie chodzi o usuwanie tymczasowo osób niewygodnych dla władzy.? Bo jak widać z wykresu, od kiedy nastała obecna ekipa ilość osób przetrzymywanych bez wyroku ( czyli niewinnych wg prawa) nieustannie rośnie..... 😁

  Odpowiedz
 • Tylko głupek idzie do Policji(2019-07-11 10:24) Zgłoś naruszenie 181

  Policjanci pozbawieni należnych emerytur, bo służyli chociaż 1 dzień za komuny są potencjalnymi terrorystami, bo uważają to za barbarzyństwo prawne - czyli po wyroku TK można ich bezterminowo aresztować ?

  Odpowiedz
 • Nenia(2019-07-11 10:46) Zgłoś naruszenie 151

  Jak to mawiał prokurator Wyszyński? "Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie". No ale on działał w totalitarnym państwie policyjnym, a my szczycimy się tym, że żyjemy w wolnym państwie. I niestety wielu nie przeszkadza to, że w coraz bardziej policyjnym.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • taki biznes(2019-07-11 11:55) Zgłoś naruszenie 140

  Dożywotni areszt tymczasowy. Po co prokuratura będzie zbierać dowody. Wsadzi się delikwenta do aresztu tymczasowego, wypuści po latach. Jak będzie winny to mu sąd dosoli wyrok, akurat taki, żeby mu się zrównało za resztem, żeby nie skakał oodszkodowanie.

  Odpowiedz
 • student(2019-07-11 11:19) Zgłoś naruszenie 140

  Rozumiem że zorganizowanie w Polsce gułagów też byłoby zgodne z pojmowaniem Konstytucji przez tych specjalistów prawa na skale światową,pod przywództwem mgr P>Jeśli tylko taka byłaby wola jedynie słusznej partii.Brawo!!!!Czy uzgodniono to przy kawce lub obiadku?

  Odpowiedz
 • suweren(2019-07-11 09:41) Zgłoś naruszenie 122

  Julcia z Okręgówki żadnego problemu nie widzi...

  Odpowiedz
 • Były żełnierz(2019-07-11 10:41) Zgłoś naruszenie 121

  Nie można zamykać kogoś w areszcie w nieskończoność. Jeżeli w ciągu 3 do 6 miesięcy nie można sprecyzować aktu oskarżenia to nie można człowieka trzymać w zamknięciu. Prowadzący takie wydłużone postępowanie to nieudacznicy, wręcz "swołocz" powinni być wyrzuceni na zbity pysk. Nie dziwię się , że od czasu do czasu takich sędziów oblewa się kwasem. Społeczeństwo musi się bronić przed takimi sędziami. Czeka na czas gdy będzie swobodny dostęp do broni. Nauczyli mnie w wojsku strzelać do ludzi.

  Odpowiedz
 • sceptyk(2019-07-12 13:32) Zgłoś naruszenie 03

  Aha . Czyli jak w 2012 roku orzekał Trybunał uznawany przez DGP za swój, to wszystko było ok. Teraz ponieważ jest to TK niemiły linii gazety, to jest to skandal. Ciekawi mnie też czy w innych krajach, tak w Europie Zachodniej, która tak często poucza nas o praworządności istnieje maksymalny sztywny okres aresztu. No i przy okazji wyszło, może w sposób niezamierzony, jak to nasi sędziowie znają orzecznictwo ETPC i jak się do niego stosują. Nawet porządnego uzasadnienia do aresztu nie napiszą.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane