Słowik: Jak mamy bronić Polski, kiedy ich jest więcej?

autor: Patryk Słowik09.07.2019, 08:20; Aktualizacja: 09.07.2019, 08:24
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Ile żeśmy się nasłuchali, że polski głos w strukturach unijnych musi być donośny, że europejskie mocarstwa nie mogą nas rozgrywać, że musimy bardziej włączyć się w tworzenie unijnego prawodawstwa, a nie jedynie się do niego dostosowywać. Rodzimi politycy przekonywali nas, że w Parlamencie Europejskim dokonają cudów. Tymczasem okazuje się, że w komisji prawnej PE, liczącej 25 członków, nie znajdzie się żaden Polak.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Obywatel.(2019-07-14 10:27) Zgłoś naruszenie 20

  Ńo cóż 80 % polaków było za UE, tylko tacy , jak ty dziennikarzu którzy, chcieli by jak za dawnych czasów ,nic tylko ,co jest polskie , jest najważniejsze , a to że podpisaliśmy traktat Lizboński , to przecież nie kto inny ale śp. L.Kaczyński podpisywał ten traktat ,ratyfikował go J.Kaczyński , więc do kogo pretensję , do garbatego że ma proste dzieci ,jak się nie wie co się podpisuje , bo się nie zna żadnego zachodniego języka to problem, zawsze było tak w historii polski że nasi przedstawiciele ,znali się na pieniądzach i kto da więcej i na łapówkach od firm i państw zachodnich , jak było za czasów Gierka.! Po za tym nasi obecnie rządzący od 2015 roku , przez cały czas opluwali UE , ze przypomnę Szydło premier , która opowiadała w UE , takie dyrdymały że ręce opadają , a jej koleżanka z partii K.Pawłowicz nazwała flagę Unii szmatą , następna sprawa , Zalewska i Waszczykowski , gdy grali hymn UE , nie potrafili podnieść swoich czterech liter , Ci właśnie wykształciuch , co by było jak by przedstawiciel UE , nie podniósł się w trakcie naszego hymnu?To są ludzie wybrani prze społeczeństwo , którzy znają się tylko i wyłącznie na interesach dla siebie i swoich towarzyszy partyjnych ,zero pomocy ludziom. Przykład ,jak był premierem W.Pawlak to nic nie zrobił gdy zamykano na wschodniej ścianie PGR i kółka rolnicze i tak samo Szydło ,pochodzi ze wsi , i Kosiniak Kamysz , ciągle pouczą , jak w przypadku W.Pawlaka , byłego premiera ,a co zrobiłeś dla ludzi ze wsi z wschodnich terenów , NIC tylko obiecani i demagogia ,a głupiemu radość , do kont starczy pieniędzy na te obiecanki obecnemu rządowi , jak UE przykręci kurek , lub ?!

  Odpowiedz
 • proste(2019-07-12 08:01) Zgłoś naruszenie 02

  Po co było podpisywać traktat Lizboński?? Trzeba teraz odwołać się do demokracji. Ludzie nie wyrazili zgody na utratę suwerenności tworzenie państwa europejskiego. Wypowiedzieć traktat lizboński i zakończyć tą niedemokratyczną zabawę.

  Odpowiedz
 • oO(2019-07-10 12:40) Zgłoś naruszenie 20

  A do kogo mają iść ci polscy przedsiębiorcy, chcieli by ucywilizować prawo / proces tworzenia prawa u nas w kraju ? Raport doing business wskazał, że największym problem polskich przedsiębiorców stan prawa w Polsce.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane