Więcej władzy dla prezesów sądów. Losowy przydział spraw nie tak bardzo losowy

autor: Małgorzata Kryszkiewicz25.06.2019, 07:26; Aktualizacja: 25.06.2019, 15:00
Na problem zwróciło uwagę Rządowe Centrum Legislacji (RCL), które oceniało przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt rozporządzenia – Regulamin urzędowania sądów powszechnych.

Na problem zwróciło uwagę Rządowe Centrum Legislacji (RCL), które oceniało przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt rozporządzenia – Regulamin urzędowania sądów powszechnych.źródło: ShutterStock

Minister sprawiedliwości zmodyfikował przepisy ustawy mówiące o sposobie przydzielania spraw sędziom. W efekcie prezesi sądów mają w tej kwestii wiele do powiedzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • wnerw(2019-06-25 11:07) Zgłoś naruszenie 181

    parafrazując klasyka losowość losowością a wynik musi być po naszej stronie :)

    Odpowiedz
  • prawoszambo(2019-06-25 11:52) Zgłoś naruszenie 171

    nie po to zagarnięto sady żeby teraz sprawy pozostawić przypadkowi...sedzia musi byc dyspozycyjny,w końcu wybiera go Pan.....i żąda......

    Odpowiedz
  • Alleluja i.... do przodu (2019-06-25 11:24) Zgłoś naruszenie 161

    ZERO do ZERA … i już "kariera", ale trzeba pamiętać, że SUMA ZER to groźna cyfra dla demokracji.

    Odpowiedz
  • dobra zmiana?(2019-06-25 10:30) Zgłoś naruszenie 154

    Czyli wiecej kontroli w sadach i zero sprawiedliwosci dla szarego czlowieka liczy sie ten kto wiecej da pod stolem

    Odpowiedz
  • I znowu ... (2019-06-25 11:20) Zgłoś naruszenie 131

    … "prawo" PIS … po ZASTODOLU Konstytucji … i swojego wcześniejszego już "prawa. Do czego się wezmą … to totalnie spier****. Jak długo jeszcze POLACY pozwolą jeszcze opłacać NIEUDACZNIKÓW z PIS.

    Odpowiedz
  • prawda(2019-06-25 16:17) Zgłoś naruszenie 91

    Już chyba nikt nie ma wątpliwości po co PiS-owi były sądy, mamy więc już z w 100 procentach PRL-bis

    Odpowiedz
  • odys(2019-06-25 11:40) Zgłoś naruszenie 616

    Wszyscy narzekają na sytuację degrengolady polskiej systemy sądowego ale jak rozpoczęto próby jego uporządkowania, tłum poszedł za rykiem walczących u utrzymanie tego koryta. Skoro poszkodowani wspierają swoich prześladowców, to znaczy, że Polacy zachowują się jak bezrozumne istoty i nie ma co się ich żałować. Widocznie w części narodu zakorzenił się syndrom ofiary i tak już zostanie! Lubią być łupieni, oszukiwani, wyzyskiwani i poniewierani.Ich wola!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • I tak(2019-06-25 17:29) Zgłoś naruszenie 52

    postała nowa kasta, pisia kasta.

    Odpowiedz