statystyki

Poza czubkiem sędziowskiego nosa też jest świat

autor: Piotr Szymaniak11.06.2019, 08:08; Aktualizacja: 11.06.2019, 08:10
Piotr Szymaniak

Piotr Szymaniakźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojciech Górski

Wracać w codziennej gazecie do wydarzeń sprzed 10 dni, to niemalże zbrodnia. Jednak z uwagi na to, że Kongres Prawników Polskich wciąż jeszcze jest imprezą żywo dyskutowaną, to skorzystam z tego i dorzucę swoje trzy grosze. Z tym że wolałbym się skupić nie na tym, co zostało tam powiedziane, lecz na tym, co zostało przemilczane. A było to milczenie nad wyraz wymowne.

W czasie gdy w Poznaniu spotykały się gwiazdy palestry i judykatury, pod Ministerstwem Sprawiedliwości koczowali (fakt, że większość na zmianę) pracownicy sądów i prokuratur. Są tam od ponad miesiąca. Ich przedstawicieli próżno było jednak szukać na poznańskim zlocie. Nie dziwi to o tyle, że wniesienie nawet 170 zł opłaty za uczestnictwo, jeśli wziąć pod uwagę ich głodowe pensje, byłoby nie lada ekstrawagancją. Oczywiście organizatorzy mogli by się pokusić o zaproszenie kilku reprezentantów tego środowiska, wśród których są przecież ich najbliżsi współpracownicy, np. asystenci sędziów. No ale jakoś nikomu nie przyszło to do głowy. Jednak to, że ani w uchwale, ani w licznych przemowach i apelach nikt się nawet nie zająknął, nie wyraził żadnego gestu poparcia czy wyrazów solidarności, to jest jednak skandal.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane