statystyki

Uchwała wspólników podjęta po terminie jest nieważna

autor: Michał Culepa04.06.2019, 18:00
We wrześniu 2012 r. zgromadzenie wspólników E.P. podjęło łącznie sześć uchwał o przekazaniu praw i obowiązków wynikających z realizacji projektów elektrowni wiatrowych na rzecz E. Ich konsekwencją miało być m.in. przekazanie składników majątku.

We wrześniu 2012 r. zgromadzenie wspólników E.P. podjęło łącznie sześć uchwał o przekazaniu praw i obowiązków wynikających z realizacji projektów elektrowni wiatrowych na rzecz E. Ich konsekwencją miało być m.in. przekazanie składników majątku.źródło: ShutterStock

W 2000 r. niemiecka spółka E. utworzyła w Polsce spółkę córkę E.P., w której objęła większościowy pakiet udziałów. Podmioty miały zająć się projektowaniem i przygotowaniem budów elektrowni wiatrowych.

Zadania podzielono: polska spółka córka miała zawierać umowy dotyczące zakupu gruntów, uzyskiwać stosowne zezwolenia i koncesje, zawierać umowy o przyłączeniu do sieci energetycznych i sprzedaży energii. Po załatwieniu tych spraw miała cedować na rzecz spółki-matki nieruchomości, zezwolenia i umowy energetyczne. To niemiecka firma miała finalizować inwestycje i eksploatować wybudowane elektrownie.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane