PiS bierze się za Sąd Najwyższy. Jest kolejny projekt nowelizacji

18.04.2019, 09:00; Aktualizacja: 18.04.2019, 12:49
Sąd Najwyższy

Sąd Najwyższyźródło: ShutterStock

PiS złożył projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, który dotyczy m.in. regulacji związanych z obsadzaniem stanowisk w Sądzie Najwyższym, postępowaniami nominacyjnymi na stanowiska sędziowskie oraz uchyleniami immunitetu sędziowskiego albo prokuratorskiego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • realista(2019-04-18 13:31) Zgłoś naruszenie 276

    Barbarzyńcy konstytucyjni , nowelizują swoją nowelizację ! To jest absurd prawny . Legislacja tego ugrupowania to kpina z państwa prawa................

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-04-18 11:30) Zgłoś naruszenie 249

    Ciąg dalszy - Co by tu jeszcze spie.. przyć panowie, co by tu jeszcze..... 😁

    Odpowiedz
  • T1000(2019-04-18 13:45) Zgłoś naruszenie 175

    I tak stracą w końcu władzę i pójdą siedzieć.

    Odpowiedz
  • j.(2019-04-18 17:19) Zgłoś naruszenie 164

    Kaczyński nie rozumie, że trzeba się umieć z władzą dzielić, samoograniczać, że demokracja nie polega na tym, że wygrywając wybory bierze się "wszystko". On by chciał mieć w swoim ręku wszystkie sznurki, żeby nie było nic niezależnego, ani sądy, ani prokuratura, ani np. rzecznik takich, czy innych praw, ani samorządy, ani media, ani organizacje pozarządowe. Najwyraźniej chciałby mieć bezpośredni wpływ na wszystko i wszystkich. Może chciałby być królem, albo cesarzem i cieszyć się władzą absolutną, jak w Średniowieczu bywało? Niestety wielu wyborców daje się nabrać na patriotyczną retorykę i jest łakoma na przeróżne prezenty, a mało dba o takie sprawy jak praworządność, podział władzy etc. W USA gdyby Prezydent próbował "rozprawić się " z SN i np. skracać kadencję sędziów (a tam zasiadają sędziowie nawet po 80-tce), to przypuszczam, że Amerykanie by go na taczce wywieźli z tego Białego Domu, bo dla nich takie rzeczy, jak niezależność sądownictwa, w tym zwłaszcza SN są świętością! U nas niestety nie ma tej świadomości i stąd takie wysokie poparcie dla obecnych rządów. Zresztą rządzącym sporo "pomaga" totalnie bezradna opozycja. No i paradoksalnie między innymi "dzięki" bezsensownym działaniom opozycji PiS wygra następne wybory!  Nie rozumiem, po co robią wciąż to samo, przecież widzą, że wyborcy tego nie "kupują", a Kaczyński się z nich śmieje, albo ogląda Atlas kotów! Gdybyśmy mieli mądrą opozycję, która np. zamiast składać kolejne wota nieufności potrafiłaby przekonać wyborców do swoich racji, to przy PiS-e pozostałby tylko tzw. twardy elektorat, który liczy zapewne poniżej 30 %, a tak, to na ewentualną zmianę władzy przyjdzie poczekać co najmniej do 2023 r.... No i w drugiej kadencji dadzą nam popalić! Może nastąpi frontalny atak na prywatne media (oczywiście tylko te, nieprzychylne rządowi), może ngo-sy, może także każdy, kto się ośmieli publicznie skrytykować władzę, będzie się musiał rozglądać za dobrym adwokatem. (Oczywiście twardy elektorat będzie nadal krzyczał "Brawo PiS!", a mniej twardy bił się w piersi, że na PiS zagłosował, ale będzie za późno!) Niestety, czarno widzę chociaż bardzo, bardzo chciałbym się mylić!...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • stan47.emeryt(2019-04-18 19:21) Zgłoś naruszenie 155

    Do tworzenia prawa zatrudnili amatorów, karierowiczów i ślizgaczy, i mają efekty. Pisiaki się bawią, niestety za naszą kasę i międzynarodową reputację.

    Odpowiedz
  • Inspektor(2019-04-18 13:27) Zgłoś naruszenie 1121

    Na "miłość Bożą"-- aby Was takimi samymi cennikami Adwokackimi Bóg przy analizie waszych grzechów nie obciązył..."Za kwote sporu 10000 zł w Sądzie Rejonowym aż (-dobrze że Pan Ziobro to częściowo obniżył ) było aż 30% za swojego adwokata -a gdzie strona przeciwna? a gdzie apelacja ,nie wspominajac o kasacji.. . Jesteście jak Sepy jedyną grupą mającą na wolnym rynku gwarantowany minimalny (bajoński)) dochód od zlecenia ....Te stawki są za Wysokie. Uważam że cennik kosztów adwokackich powinien być Uchwalany Ustawą przez Sejm a nie rozporządzeniem przez Ministra z kasty Adwokackiej. Powinien być zmieniony totalnie.. Nikt Wam tej gaży nie chce odebrać lecz adwokackie koszty powinny tez z Urzędu przynajmniej częsciowo być zwracane osobie która jest bez adwokata. Jej praca tez powinna być liczona przynajmniej przy proporcjonalnym liczeniu kosztów za sprawę i przy jej wygranej pzreciwko stronie z Adwokatem..Wszak udowodniła swoją wartość i zaangażowanie!.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Byle szybko!(2019-04-18 12:35) Zgłoś naruszenie 1123

    Brawo brawo brawo! 1000% poparcia, skończmy z nadzwyczajnymi kastami, które same mi€dzy sobą się wybierają, sami dają sobie awanse i podwyżki, sami się oceniają i sami sobie umarzają postępowania. Dość! Jeśli nie ma kontroli, jest korupcja, wszędzie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dominus(2019-04-20 10:26) Zgłoś naruszenie 41

    pis to porazenie i stypa dopiero jak bedzie ze z prochu powstales i w proch sie obrucisz moze sie cos zmieni wiec miejmy nadzieje ze to juz juz oby nawet teraz

    Odpowiedz
  • Emeryt(2019-12-02 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    Ale zacznie się kwi kwi .

    Odpowiedz