Eksperci od zamówień publicznych mogą zostać pozbawieni możliwości reprezentowania stron sporów przetargowych

autor: Sławomir Wikariak11.04.2019, 07:55; Aktualizacja: 11.04.2019, 08:02
Zamiast tego spory wynikłe na etapie realizacji inwestycji mają podlegać postępowaniom mediacyjnym lub koncyliacyjnym prowadzonym przed sądem polubownym przy Prokuratorii Generalnej.

Zamiast tego spory wynikłe na etapie realizacji inwestycji mają podlegać postępowaniom mediacyjnym lub koncyliacyjnym prowadzonym przed sądem polubownym przy Prokuratorii Generalnej.źródło: ShutterStock

Wielu specjalistów reprezentujących od lat strony przetargowe przed KIO może stracić to uprawnienie. Resort przedsiębiorczości zapewnia jednak, że zmiany nie są jeszcze przesądzone.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • przerwa śniadaniowa(2019-04-11 15:05) Zgłoś naruszenie 10

    Kilkakrotnie miałem do czynienia przed KIO z radcami czy adwokatami którzy nawet nie wiedzieli jak się zachować. Nie wiedzieli że KIO to nie sąd i wystosowywali wnioski od czapy jak np. o przełożenie rozprawy czy powołania biegłych. Tego typu wymóg na pewno nie przysłuży się rozprawom i nie ułatwi dochodzenia spraw. Jest niczym innym jak próbą uzyskania przez Izby pracy dla swoich członków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane