Słowik: Jakie zachowanie jest niegodne sędziego? [KOMENTARZ]

autor: Patryk Słowik09.04.2019, 11:35; Aktualizacja: 09.04.2019, 11:35
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Kilka dni temu dowiedziałem się, że znani przedstawiciele środowiska sędziowskiego uważają, iż sędzia dorabiający podczas urlopu na winobraniu zachował się „niegodnie”.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

To było najprawdopodobniej w 2011 r. Czekałem zestresowany na egzamin z prawa międzynarodowego publicznego. Korytarz mały, studentów wielu. Część siedziała więc na podłodze i wertowała notatki. I nagle wrzask. Okazało się, że krzyczy profesor, jeden z egzaminatorów. Darł się na siedzące na podłodze koleżeństwo. „Studentowi Uniwersytetu Warszawskiego nie wypada siedzieć na podłodze!” – huknął.

Zastanawiałem się wówczas, czy wypada, by studenci tłoczyli się w dusznym korytarzyku, przestępując z nogi na nogę. Odwagi na polemikę zabrakło.

Kilka dni temu dowiedziałem się, że znani przedstawiciele środowiska sędziowskiego uważają, iż sędzia dorabiający podczas urlopu na winobraniu zachował się „niegodnie”.

O sprawie napisał Onet. Sędzia Dariusz Bracisiewicz, prezes Sądu Rejonowego we Włocławku, pojechał na winobranie ze swoją chorą córką. Nie wiedział, czy dziewczyna podoła trudom. Na saksach sędzia zarobił niespełna tysiąc euro. Na dodatkową pracę – podczas urlopu – otrzymał zgodę prezesa sądu okręgowego.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Bert(2019-04-11 20:01) Zgłoś naruszenie 115

  Nie ma takiego zachowania. Wszystko co robi członek nadzwyczajnej kasty jest godne. Niegodnie mogą tylko postępować zwykli śmiertelnicy, np zarzucając członkom nadzwyczajnej kasty kradzieże, bądź składanie fałszywych oskarżeń i zeznań.

  Odpowiedz
 • marta(2019-04-10 12:58) Zgłoś naruszenie 96

  Godne zawodu sędziego jest nie czytanie akt sprawy...

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • T1000(2019-04-14 20:53) Zgłoś naruszenie 21

  Niegodne sędziego jest współpracowanie z tym reżimem!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane