statystyki

Unia ułatwia dostęp do danych publicznych

autor: Szymon Cydzik09.04.2019, 08:23; Aktualizacja: 09.04.2019, 08:24
Dokumenty i dane gromadzone przez urzędy, spółki państwowe i instytucje naukowe mają być łatwiej dostępne dla celów komercyjnych.

Dokumenty i dane gromadzone przez urzędy, spółki państwowe i instytucje naukowe mają być łatwiej dostępne dla celów komercyjnych.źródło: ShutterStock

Dokumenty i dane gromadzone przez urzędy, spółki państwowe i instytucje naukowe mają być łatwiej dostępne dla celów komercyjnych.

Nowe zasady ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego, które ułatwią życie zarówno przedsiębiorcom, jak i pozostałym obywatelom, zawiera dyrektywa przyjęta 4 kwietnia przez Parlament Europejski. Zastąpi ona poprzednią dyrektywę, re-use.

W dokumencie poszerzono m.in. zakres ponownego wykorzystywania o kolejne grupy danych, m.in. te badawcze. Zwiększy się także liczba podmiotów zobligowanych do przekazywania swoich zasobów do dalszej eksploatacji przez każdego zainteresowanego. Obowiązek ten obejmie m.in. przedsiębiorców państwowych.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane