Izba Dyscyplinarna SN: TSUE lekceważy podstawowe zasady postępowania sądowego

28.03.2019, 17:00; Aktualizacja: 28.03.2019, 17:31
W ten sposób Izba Dyscyplinarna SN odniosła się do toczącego się przed TSUE postępowania ws. pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego dotyczących zdolności Krajowej Rady Sądownictwa do wykonywania konstytucyjnego zadania stania na straży niezależności sądów. 19 marca TSUE na rozprawie rozpoznawał te pytania SN.

W ten sposób Izba Dyscyplinarna SN odniosła się do toczącego się przed TSUE postępowania ws. pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego dotyczących zdolności Krajowej Rady Sądownictwa do wykonywania konstytucyjnego zadania stania na straży niezależności sądów. 19 marca TSUE na rozprawie rozpoznawał te pytania SN.źródło: ShutterStock

Pomijanie sądu właściwego do rozpoznania sprawy i opieranie się jedynie na niezweryfikowanych informacjach świadczy o lekceważeniu przez Trybunał Sprawiedliwości UE podstawowych zasad postępowania sądowego - głosi uchwała zgromadzenia sędziów Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • prostowacz bzdur (2019-03-29 10:36) Zgłoś naruszenie 70

    Pomysł mocno oryginalny - prewencyjnie naubliżać sądowi przed rozstrzygnięciem własnej sprawy. No ale oryginalni nie są - występ przedsatwiciela PG przed TS odbił się spory echem, i nic dziwnego, bo nie zwykli byli uczestnicy rozpraw w Luksemburgu oglądać czegoś takiego.

    Odpowiedz
  • ?(2019-03-28 21:26) Zgłoś naruszenie 100

    Trochę to bezczelne...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane