statystyki

Wczoraj karne, dzisiaj cywilne. Rozpoczęły się egzaminy zawodowe

autor: Szymon Cydzik27.03.2019, 09:00; Aktualizacja: 27.03.2019, 10:56
Egzamin wstępny 2016

Pierwszy dzień egzaminów zawodowych za nami.źródło: Materiały Prasowe

We wtorek kandydaci na adwokatów i radców prawnych pisali egzamin z prawa karnego, dziś zmierzą się z cywilnym. Jutro czeka ich egzamin z prawa gospodarczego, a w piątek – administracyjnego oraz etyki zawodowej.

Przez cztery dni egzaminy w całym kraju zaczynają się równo o godz. 10. Pierwsze trzy trwają po sześć godzin, a ostatni aż osiem. Wnioski o dopuszczenie do egzaminu adwokackiego złożyło 1577 osób, w tym 1233 aplikantów, zaś do egzaminu radcowskiego – 2285 osób, w tym 1840 aplikantów.

Niemal wszyscy zdecydowali się na rozwiązywanie zadań na komputerze. Korzystają z własnych laptopów, z zainstalowaną specjalną aplikacją egzaminacyjną, przygotowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Blokuje ona dostęp do zasobów komputera i uniemożliwia łączność z urządzeniami zewnętrznymi. Podczas egzaminów zdający mogą też korzystać z tekstów aktów prawnych, komentarzy i orzecznictwa.


Pozostało 16% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane