statystyki

Wczoraj karne, dzisiaj cywilne. Rozpoczęły się egzaminy zawodowe

autor: Szymon Cydzik27.03.2019, 09:00; Aktualizacja: 27.03.2019, 10:56
Egzamin wstępny 2016

Pierwszy dzień egzaminów zawodowych za nami.źródło: Materiały Prasowe

We wtorek kandydaci na adwokatów i radców prawnych pisali egzamin z prawa karnego, dziś zmierzą się z cywilnym. Jutro czeka ich egzamin z prawa gospodarczego, a w piątek – administracyjnego oraz etyki zawodowej.

Przez cztery dni egzaminy w całym kraju zaczynają się równo o godz. 10. Pierwsze trzy trwają po sześć godzin, a ostatni aż osiem. Wnioski o dopuszczenie do egzaminu adwokackiego złożyło 1577 osób, w tym 1233 aplikantów, zaś do egzaminu radcowskiego – 2285 osób, w tym 1840 aplikantów.

Niemal wszyscy zdecydowali się na rozwiązywanie zadań na komputerze. Korzystają z własnych laptopów, z zainstalowaną specjalną aplikacją egzaminacyjną, przygotowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Blokuje ona dostęp do zasobów komputera i uniemożliwia łączność z urządzeniami zewnętrznymi. Podczas egzaminów zdający mogą też korzystać z tekstów aktów prawnych, komentarzy i orzecznictwa.


Pozostało jeszcze 16% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane