Przyłębska: Orzeczenie TK dot. wyboru członków KRS zamyka dyskusję na ten temat

25.03.2019, 20:54; Aktualizacja: 25.03.2019, 21:31
TK rozpoznał sprawę w składzie pięciorga sędziów. Przewodniczącą składu była prezes TK Julia Przyłębska, zaś sprawozdawcą sędzia Justyn Piskorski. W składzie znaleźli się też sędziowie Grzegorz Jędrejek, Zbigniew Jędrzejewski i Andrzej Zielonacki.

TK rozpoznał sprawę w składzie pięciorga sędziów. Przewodniczącą składu była prezes TK Julia Przyłębska, zaś sprawozdawcą sędzia Justyn Piskorski. W składzie znaleźli się też sędziowie Grzegorz Jędrejek, Zbigniew Jędrzejewski i Andrzej Zielonacki.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Maciek Jazwiecki Agencja Gazeta

Orzeczenie TK ws. przepisów o wyborze przez Sejm członków KRS spośród sędziów jest ostateczne, powszechnie obowiązujące i w mojej ocenie to zamyka dyskusję na ten temat - powiedziała w poniedziałek prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • Piotro(2019-03-25 22:10) Zgłoś naruszenie 345

    Wolfgangowa daj spokój. Mieszkaj sobie w Berlinie i nie udawaj, że się znasz.

    Odpowiedz
  • re(2019-03-25 22:23) Zgłoś naruszenie 315

    Granice bezczelności jak widać nie istnieją.

    Odpowiedz
  • ABC(2019-03-26 00:06) Zgłoś naruszenie 202

    Może nie opublikują tego czegos... ;-)

    Odpowiedz
  • fisher(2019-03-26 07:51) Zgłoś naruszenie 181

    wolfgangowa przybleda zapomina ze zadne pogaduchy przy kawie z dublerami nie sa waznym postanowieniem TK,

    Odpowiedz
  • tragedia (2019-03-26 08:10) Zgłoś naruszenie 161

    pytanie zadal doktor prawa pan bodnar a dpowiedzi udzielila miernota bezprawnie zajmujaca miejsce i te glupie komentarze tych dzbanow z krs pokazuje ta degradacje polskiego prawa po wyborach zdubluja sie w kryminale

    Odpowiedz
  • Grzegorz D(2019-03-26 08:11) Zgłoś naruszenie 121

    Czyli o stanie konstytucji decyduje 4 ludzi wybranych przez PiS z naruszeniem konstytucji.... Bananowa republika zmienia ise powoli w zbankrutowaną Wenezuelę tylko że tamci mają ropę a my mamy....

    Odpowiedz
  • Sceptyk(2019-03-26 08:15) Zgłoś naruszenie 113

    Za co wam płacą?Ani jeden dureń nie napisał komentarza,tylko obelgi. Zamiast skomentować orzeczenie ,wylaliście pomyje na prezes TK. I wy się mienicie komentatorami w Gazecie Prawnej?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • january(2019-03-26 08:47) Zgłoś naruszenie 81

    Chyba się jej popiórkowało

    Odpowiedz
  • Trybson(2019-03-26 08:49) Zgłoś naruszenie 61

    Kto to w ogóle jest?

    Odpowiedz
  • gosc(2019-03-26 15:11) Zgłoś naruszenie 30

    na szczęście jest TSUE i Trybunał Stanu (?)

    Odpowiedz