Pochodzenie etniczne i narodowość przeszkadza nam najbardziej. Jest nowy raport o przestępstwach z nienawiści

autor: Maciej Suchorabski21.03.2019, 15:20; Aktualizacja: 21.03.2019, 15:52
Obcokrajowcy z badanych grup najczęściej spotkają się bowiem ze zdarzeniami, które miały charakter zniewag

Obcokrajowcy z badanych grup najczęściej spotkają się bowiem ze zdarzeniami, które miały charakter zniewagźródło: ShutterStock

- Najczęstszym dostrzeganym powodem dyskryminacji w Polsce jest pochodzenie etniczne i narodowość. Motywy te wskazuje aż 49 proc. ankietowanych – wynika z badań przeprowadzonych przez Rzecznika Praw Obywatelskich i Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Nietolerol(2019-03-21 16:57) Zgłoś naruszenie 40

  Spotykam się z nietolerancją mojej nietolerancji, czy można gdzieś to zgłosić?

  Odpowiedz
 • poprawny(2019-03-21 16:34) Zgłoś naruszenie 42

  Czyli chodzi głównie o murzynów vel negrów.

  Odpowiedz
 • Anioł(2019-03-22 17:18) Zgłoś naruszenie 30

  Jeśli generalnie społeczeństwo nie chce obcokrajowców - z wyjątkiem Słowian , a władza ściąga ich z bliższych i dalszych zakątków globu - to czego się spodziewać ... ?

  Odpowiedz
 • Inspektor(2019-03-22 18:34) Zgłoś naruszenie 31

  O czym rozmawiamy ,o nienawiści w rasizmie? ,nienawiści e przestępstwach,rozbojach ,czy nienawiści w polityce? Ciekway temat.. Załóżmy ze swego czasu Ktoś by skutecznie odstrzelił hitleria. Jaki byłby efekt --może uratował by miliony ofiar. No i załóżmy teoretycznie że Ktos by swego czasu odstrzelił Donalda ,jaki byłby efekt ?-tysiące ciężko spracowanych długoletni ludzi dożyło by wieku emerytalnego.Czy Wy rozmyślaliście kiedyś Kto przeprosi rodziny i uczci minutą ciszy w Sejmie osoby które nie dożywają obecnego wieku emerytalnego (okradzeni wstecznie Ustawą o Emeryturach Pomostowych z emerytury w wieku 60l i ochrony przed zwolnieniem przy tej emeryturze) a które pracowały bez dodatkowej za to płacy , długie dziesięciolecia, z sobotami i świętami bez dni zamienne wolnymi w najpodlejszych warunkach pracy jak np: rtęć , promieniowanie izotopowe,bardzo wysok: ciś ,napiecia ,temp albo lub także pyły i gazy trujące a nawet wybuchowe, hałas itp,itp --/może we wszystkich tych równocześnie naraz. czy Wy /wspominacie, czy wyobrażacie sobie istniejące co dzień kondukty pogrzebowe dzieci,żon po zmarłych ojcach tak zatrudnianych i eksploatowanych.,... Kopacz jako lekarz powinna wówczas wiedzieć ,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyja może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem . Czy nienawiść wobec POwców nie jest uzasadniona formą samoobrony?

  Odpowiedz
 • RobG56(2019-03-25 11:17) Zgłoś naruszenie 00

  Można na przykład prowadzić dzień w dzień kampanie propagująca miłość do Kaczyńskiego albo do Tuska, do koguta Fredzia lub świnki Piggy. A po roku spytać autorytatywną grupę respondentów, czy ich lubią? Nachalna propaganda, namolność budzi generalnie odrazę i niechęć. W dodatku jej tematyka, gdy mocno ingeruję w poczucie naszej wolność do postrzegania rzeczywistości i sądów o niej tym bardziej wzbudza niechęć. Ideologie, którymi nasączany jest nasz świat i nasz dzień codzienny, w wymiarze większym niż w okresie PRL, budzi emocje. I nie są to emocje pozytywne. Ci co robią te sondaże i badania, i interpretują wyniki bez zasadniczej wiedzy o społeczeństwie, to skończeni manipulanci.

  Odpowiedz
 • MJK(2019-03-22 22:33) Zgłoś naruszenie 00

  Mnie zastanawia jedno: co to jest przestępstwo z nienawiści? Rozumiem, że przestępstwo w afekcie to, de facto, przestępstwo z nienawiści, tyle że takich informacji nie ma w tym raporcie. Jest jeszcze inna kwestia: mam kilku znajomych obcokrajowców i wielu pośród nich wspominało o takich sytuacjach... tyle że nigdy nie byłem świadkiem żadnej, wręcz odwrotnie, w mojej obecności raczej spotykali się z życzliwym zainteresowaniem. Konkludując: skąd ku..a ten niedorzeczny rzecznik wziął te dane? Jak dla mnie są z palca wyssane.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane