Niemcy ograniczą możliwości zbierania danych przez Facebook. Czy inne kraje pójdą tym śladem?

autor: Małgorzata Kozak10.03.2019, 18:30; Aktualizacja: 11.03.2019, 08:56
Przedmiotem postępowania była praktyka firmy polegająca na zbieraniu i dopasowywaniu danych użytkowników także z zewnętrznych serwisów i stron internetowych bez wyraźnej zgody samych zainteresowanych.

Przedmiotem postępowania była praktyka firmy polegająca na zbieraniu i dopasowywaniu danych użytkowników także z zewnętrznych serwisów i stron internetowych bez wyraźnej zgody samych zainteresowanych.źródło: ShutterStock

Tak uznał niemiecki organ nadzoru. Chodzi o gromadzenie bez zgody użytkownika danych pochodzących nie tylko z jego aktywności na samym FB, lecz także w innych serwisach.

Niemiecki Federalny Urząd ds. Karteli (FCO lub Bundeskartellamt) 6 lutego 2019 r. wydał od dawna oczekiwaną decyzję w sprawie Facebooka (dalej także: FB). Przedmiotem postępowania była praktyka firmy polegająca na zbieraniu i dopasowywaniu danych użytkowników także z zewnętrznych serwisów i stron internetowych bez wyraźnej zgody samych zainteresowanych. FCO stwierdził, że taka polityka stanowi nadużycie dominującej pozycji na rynku sieci społecznościowych, i uznał działanie FB za stosowanie nieuczciwych praktyk handlowych.

Jak zrealizować „piątkę Kaczyńskiego”


Pozostało jeszcze 86% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane