statystyki

Niemcy ograniczą możliwości zbierania danych przez Facebook. Czy inne kraje pójdą tym śladem?

autor: Małgorzata Kozak10.03.2019, 18:30; Aktualizacja: 11.03.2019, 08:56
Przedmiotem postępowania była praktyka firmy polegająca na zbieraniu i dopasowywaniu danych użytkowników także z zewnętrznych serwisów i stron internetowych bez wyraźnej zgody samych zainteresowanych.

Przedmiotem postępowania była praktyka firmy polegająca na zbieraniu i dopasowywaniu danych użytkowników także z zewnętrznych serwisów i stron internetowych bez wyraźnej zgody samych zainteresowanych.źródło: ShutterStock

Tak uznał niemiecki organ nadzoru. Chodzi o gromadzenie bez zgody użytkownika danych pochodzących nie tylko z jego aktywności na samym FB, lecz także w innych serwisach.

Niemiecki Federalny Urząd ds. Karteli (FCO lub Bundeskartellamt) 6 lutego 2019 r. wydał od dawna oczekiwaną decyzję w sprawie Facebooka (dalej także: FB). Przedmiotem postępowania była praktyka firmy polegająca na zbieraniu i dopasowywaniu danych użytkowników także z zewnętrznych serwisów i stron internetowych bez wyraźnej zgody samych zainteresowanych. FCO stwierdził, że taka polityka stanowi nadużycie dominującej pozycji na rynku sieci społecznościowych, i uznał działanie FB za stosowanie nieuczciwych praktyk handlowych.

Jak zrealizować „piątkę Kaczyńskiego”


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane