statystyki

Bezczynność administratora? Skarga do UODO, a nie do sądu

autor: Sławomir Wikariak04.03.2019, 07:52; Aktualizacja: 04.03.2019, 08:48
Były student i doktorant jednego z uniwersytetów zażądał od rektora informacji, w jakim zakresie były i są przetwarzane jego dane osobowe, oraz udostępnienia kopii wszystkich przetwarzanych danych.

Były student i doktorant jednego z uniwersytetów zażądał od rektora informacji, w jakim zakresie były i są przetwarzane jego dane osobowe, oraz udostępnienia kopii wszystkich przetwarzanych danych.źródło: ShutterStock

Nie można zaskarżyć do sądu administracyjnego bezczynności w sprawie udzielenia informacji dotyczącej sposobu przetwarzania danych osobowych przez administratora. Stosowną skargę należy złożyć do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.

Były student i doktorant jednego z uniwersytetów zażądał od rektora informacji, w jakim zakresie były i są przetwarzane jego dane osobowe, oraz udostępnienia kopii wszystkich przetwarzanych danych. Skorzystał w ten sposób z praw, jakie daje mu art. 15 rozporządzenia 2016/679 w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Rektor ocenił, że przygotowanie wszystkich wymaganych dokumentów i informacji wymaga sporo czasu i na podstawie art. 12 ust. 3 RODO wydłużył termin na odpowiedź o miesiąc, a potem o jeszcze jeden. Jak później tłumaczył w odpowiedzi na skargę, wynikało to z dużej aktywności wnioskodawcy na uniwersytecie, a przede wszystkim z tego, że był on uczestnikiem licznych spraw sądowoadministracyjnych. Dlatego też wyszukanie wszystkich informacji na jego temat w różnych jednostkach uczelni wymagało czasu.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane