Tajemnica dziennikarska pod lupą śledczych

autor: Piotr Szymaniak26.02.2019, 07:00; Aktualizacja: 26.02.2019, 07:51
Prokuratora zapewnia, że nie ma nic wspólnego z próbą zalogowania się na konto dziennikarza. – Sprzęt w dalszym ciągu jest zapieczętowany i prokurator, bez decyzji sądu, w żaden sposób w to nie ingerował – zapewnia Piotr Sitarski z lubelskiej prokuratury.

Prokuratora zapewnia, że nie ma nic wspólnego z próbą zalogowania się na konto dziennikarza. – Sprzęt w dalszym ciągu jest zapieczętowany i prokurator, bez decyzji sądu, w żaden sposób w to nie ingerował – zapewnia Piotr Sitarski z lubelskiej prokuratury.źródło: ShutterStock

Dziennikarzowi, któremu prokuratora zatrzymała telefon i tablet, ktoś próbował się włamać na konto w chmurze. Hasło było na sprzęcie, do którego nikt bez zgody sądu nie może mieć dostępu.

Patryk Tomaszewski jest internetowym dziennikarzem. Zajmuje się głównie ujawnianiem patologii w policji. Informacje publikuje na swoim facebookowym profilu albo przekazuje innym mediom. Część mundurowych zaufała mu na tyle, że umożliwiła dostęp do zamkniętego forum dla policji. To właśnie z takiego forum pochodziło umieszczone w czerwcu ubiegłego roku na stronie Tomaszewskiego zdjęcie z policyjnej bazy danych. Dokumentowało ukaranie policjanta z Lubartowa, który kierując nieoznakowanym radiowozem, przekroczył o 60 km/h dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. Wykroczenie ujawnił inny patrol z Łukowa, także poruszający się nieoznakowanym pojazdem. I zgodnie z przepisami nałożył na lubartowskiego policjanta mandat, a także zatrzymał mu prawo jazdy.

– Zachowanie policjantów z Łukowa było wzorowe, bo pokazali, że każdy jest równy wobec prawa – mówi Patryk Tomaszewski. Inaczej jednak sytuację komentowano na środowiskowym forum. – Naczelną zasadą w policji wciąż jest niekaranie siebie nawzajem. Ten, kto się do tego nie stosuje, jest nazywany „szmaciarzem” – tłumaczy dziennikarz.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane