W prokuraturze zarabia się minimalnie – co trzeci pracownik prokuratury zarabia nie więcej niż 2500 zł

autor: Karolina Nowakowska25.02.2019, 07:00
W całej prokuraturze, jak informowała wcześniej Barbara Chrobak, zarabia się średnio 1870 zł netto miesięcznie.

W całej prokuraturze, jak informowała wcześniej Barbara Chrobak, zarabia się średnio 1870 zł netto miesięcznie.źródło: ShutterStock

W grudniu 2018 roku pracownicy prokuratur zaostrzyli strajk. Powodem są zbyt niskie wynagrodzenia. Informacje na ten temat przekazał w odpowiedzi na interpelację Barbary Chrobak prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (33)

  • fd(2019-02-25 07:47) Zgłoś naruszenie 599

    Ale pracowników prokuratury jest tysiące, a emerytów i osób mających dzieci miliony. Ponieważ każdy głos w wyborach liczy się tak samo, z punktu widzenia władzy bardziej opłaca się coś dać np. emerytom, aniżeli np. pracownikom prokuratury. Tym ostatnim można powiedzieć: "Dla was nie ma, no i co nam zrobicie?"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-02-25 10:10) Zgłoś naruszenie 3810

    Dzisiejszy artykuł z wp.pl: Pracownica prokuratury zarabia 1700 złotych miesięcznie. Gdy wystąpiła do przełożonego o zgodę na podjęcie dodatkowej pracy w dyskoncie, bo nie jest w stanie przeżyć za tak niskie wynagrodzenie, usłyszała, że w ten sposób podważy zaufanie do prokuratury. Przełożony pani Katarzyny odrzucił jej wniosek motywowany bardzo złą sytuacją finansową. W uzasadnieniu powołał się na art. 11 ust. 2 ustawy o pracownikach sądów i prokuratur, z dnia 18 grudnia 1998 roku, który nosi brzmienie: "Urzędnik nie może wykonywać zajęć sprzecznych z obowiązkami urzędnika i podważających zaufanie do sądu lub prokuratury". - Prokurator Okręgowy uznał, iż wykonywanie dodatkowego zatrudnienia polegającego na wykładaniu towaru i pomocy w zaopatrzeniu towaru, będzie podważać zaufanie do prokuratur – mówi załamana pani Katarzyna.

    Odpowiedz
  • Wybirca(2019-02-25 08:23) Zgłoś naruszenie 3212

    Ale będzie na pinsetplus na wszystkich dzieców. Głosują na PiS bo oni dajmom.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kaja(2019-02-25 09:07) Zgłoś naruszenie 258

    Ponoć rząd daje wszystkim. Od kiedy rządzą to nasz byt się poprawił, jest według naszego rządu super. Z mojej perspektywy nic się na lepsze nie zmieniło, lecz na gorsze, po co bogatemu 500+, po co bogatemu 13 emerytury, oni nawet tego nie zauważają, bo mają nadmiar kasy, a najśmieszniejsze jest to, że ten najbiedniejszy płacący podatki również do tego dokłada. To jest okradanie całego społeczeństwa, które solennie płaci podatki, tych z najniższą krajową również. Nie ma w naszym kraju sprawiedliwości, oj nie ma. Za rządów PO okradli mnie w 2012 z emerytury, ten rząd okrada mnie każdego dnia, lista jest długa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • praca nie dla uczciwych(2019-02-25 16:04) Zgłoś naruszenie 135

    a ja w powiatowym sanepidzie zarabiam aż 2900 zł brutto po 39 latach pracy, oto sielanka, by to szlag trafił, gdzie z 500+ za darmo młodzi zdrowi jak byk rodzice dostają niejednokrotnie więcej jak pracownicy za pracę, i po cholerę być uczciwym i pracować, także należy odwalać pracę aby od siebie, bo źle opłacany pracownik nie ma motywacji do pracy

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • zas na wolne stanowisko ustawia się 100 osób......(2019-02-25 10:28) Zgłoś naruszenie 1311

    a i tak etat dla swojaka z góry przewidziany.Przynajmniej w Płocku.

    Odpowiedz
  • o(2019-02-25 09:25) Zgłoś naruszenie 1225

    ską te dane, ja wię że mają dużo więcej

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kaja(2019-02-25 09:36) Zgłoś naruszenie 126

    Do tia.... Nie chodzi o to aby rząd coś mi dał, chodzi o to, aby mi nie zabierał.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ozz(2019-02-25 13:15) Zgłoś naruszenie 89

    Ale jednocześnie trzeba zauważyć, że maksymalne wynagrodzenie zasadnicze urzędnika prokuratury według przepisów wynosi 12 000 zł. Zasadnicze, czyli bez dodatków za wysługę i za pełnienie jakiejś funkcji i uważam, że jeśli ktoś tyle ma to jest po prostu skandal!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jacek(2019-02-26 13:17) Zgłoś naruszenie 41

    Tak niestety zarabiają pośredni pracownicy prokuratur, którzy robią czarną i trudną robotę. To jest zgroza, a przecież to organy państwowe będące podstawą ładu i porządku publicznego i średnie wynagrodzenie tych pracowników winno być min. na poziomie wyższym od wynagrodzenia średniego. Jestem inżynierem, ale popieram tych ludzi.

    Odpowiedz
  • cuda(2019-02-25 18:02) Zgłoś naruszenie 211

    Proszę nie kłamać ile zarabia prokurator 10tyś

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ???????????????11111111111111111(2019-02-25 19:40) Zgłoś naruszenie 20

    Oczywiście wszyscy mają konta w NBP a nie u bankowego liberalnego szwindla....może czas na kolejne czystki...........

    Odpowiedz
  • Clerc(2019-02-25 20:22) Zgłoś naruszenie 12

    Ale żaden prokurator nie zarabia 2500:)))

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o(2019-02-26 09:31) Zgłoś naruszenie 02

    kto następny do strajkowania, ciągle narzekania i strajki, czy już wszystkie grupy zawodowe to zrobiły

    Odpowiedz