statystyki

Co warto zmienić w przepisach o zamówieniach publicznych?

autor: Sławomir Wikariak19.02.2019, 18:00
Co dalej z przedstawionymi postulatami? UZP zapowiada, że wszystkie zostaną poddane analizie, a najlepsze zostaną wykorzystane w projekcie.

Co dalej z przedstawionymi postulatami? UZP zapowiada, że wszystkie zostaną poddane analizie, a najlepsze zostaną wykorzystane w projekcie.źródło: ShutterStock

Czym powinna zająć się Izba Koncyliacyjna, czy lepiej porównywać ceny netto czy brutto, co da nam analiza przygotowywana przed przetargiem – to niektóre z tematów dyskutowanych podczas zorganizowanego przez UZP hackathonu.

W ubiegłym tygodniu minął termin na składanie stanowisk do przedstawionego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii projektu całkiem nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych, która ma zastąpić nowelizowany już ponad 60 razy akt z 2004 r. Przedstawione uwagi będą teraz analizowane i być może jakaś ich część wpłynie na zmiany w projekcie. Jednocześnie jednak Urząd Zamówień Publicznych wspólnie z ministerstwem postanowili zorganizować bezpośrednie spotkanie osób zainteresowanych nowymi przepisami. Na sobotni hackathon zaproszono 100 przedstawicieli zamawiających i wykonawców, jak i też organizacji działających na rynku. Podzieleni na 10 grup przygotowali oni kilkadziesiąt propozycji zmian, które ich zdaniem mogłyby ulepszyć projektowane przepisy.

Burza mózgów


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane